PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Nové partnerství bylo uzavřeno na břehu Ammersského jezera

Do Bavorska se v pátek 14. září 2007 vypravili občané a představitelé města Lomnice nad Lužnicí.
Do Bavorska se v pátek 14. září vypravili občané a představitelé města Lomnice nad Lužnicí. Byli pozváni na Slavnosti partnerství, které pořádal městys Diessen am Ammersee u příležitosti podepsání partnerské smlouvy právě mezi Diessenem a Lomnicí.
Před lomnickými občany, za přítomnosti delegace z Diessenu, byla smlouva podepsána 30. června t.r. a tentokrát se měl obdobný oficiální akt zopakoval v Bavorsku.
Zhruba čtyřiceti členná výprava měla možnost, během celého víkendu stráveného na břehu krásného Ammerského jezera, nakouknout do života svých nových partnerů.
Javor, folklorní soubor
Ammerské jezero v zádech
V pátek večer byla česká delegace složená ze starosty města Lomnice, radních a zastupitelů, zástupců baráčníků, včelařů, zahrádkářů, požárníků a FS Javor přivítána v chatě patřící sportovnímu klubu p. starostou Herbertem Kirschem, radními, krojovanou skupinou a ostatními hostiteli. Zde jsme po krátkém přivítání všichni společně poseděli, a vzájemně se poznávali. Javor a hasiči byli spali společně právě na této chatě a ostatní byli ubytováni v soukromí. Později se někteří vydali do klubu mládeže, kde je čekal hudební a taneční program - jazz, rock, disco dohromady!!!
Na sobotu dopoledne byla naplánována exkurze městem, kterou jsme zahájili procházkou po břehu jezera směrem do centra a na radnici, kde jsme byli přivítáni panem starostou. Po prohlídce radnice jsme se rozdělili do 3 skupin, abychom mohli navštívit tamní školu (výklad podal sám pan ředitel školy), hasičský sbor (zažili jsme neplánovaně skutečný výjezd k autohavárii) a řemeslné dílny (z mistra kovářského přímo vyzařovala radost z práce!, v cínové dílně jsme viděli např. unikátní vánoční ozdobu). Posledním bodem na dopolední procházce Diessenem byla návštěva jednoho z největších kostelů v Evropě - Marienmünsteru (hlavní oltářní obraz je unikátní - jsou to vlastně 4 obrazy, které se mění podle církevních období).
Na chatě, kterou si postavili vlastními silami a z vlastních prostředků členové krojované skupiny, jsme poobědvali tradiční "vařenou bílou klobásu".
Odpoledne jsme strávili přímo u jezera, kde se odehrával hlavní program Slavností partnerství, jehož hlavním bodem byl podpis Partnerské smlouvy. Pozvání k účasti přijal spolu s ostatními politickými představiteli také pan Ivo Losman, konzul pro politické záležitosti zastupující Generální konzulát ČR v Mnichově. Naše partnerství přišli podpořit také zástupci anglické obce, která je již řadu let partnerem Diessenu.
Javor, folklorní soubor
svědci podepsání partnerské smlouvy
V doprovodném kulturním programu se představila Dechová hudba diessenské hudební školy, Krojovaná skupina D Ammerthaler Diessen a FS Javor z Lomnice. K tanci nám večer hráli Ramssersští muzikanti - dechová hudba složená z nejlepších hudebníků z okolí, kteří nejen že zahráli spoustu českých a moravských skladeb, ale také složili a zahráli polku věnovanou partnerství našich měst! Někteří jsme s úctou poslouchali výkony těchto Pánů muzikantů, jiní jsme stihli tančit do samého rána.
V neděli dopoledne jsme se společně účastnili slavnostní mše svaté sloužené česko-německy Páterem Schneiderem, který se hrdě hlásí ke svým kořenům v Mariánských lázních.
Po společném obědě jsme se vydali na výroční jarmark, který pořádají pravidelně jednou v roce místní řemeslníci. Javor zde předvedl ve zhruba hodinovém programu náš folklór a bylo nám velmi milé, že se k nám hlásili Češi, Slováci a Poláci, kterým jsme naším vystoupením připomněli jejich domov. Naši přátelé z Diessenu nás přišli také povzbudit a skočili si s našimi tanečníky českou polku!
Javor, folklorní soubor
Javor v akci
Javor, folklorní soubor
gratulace k 80tinám naší organizační vedoucí M. Havelkové
Javor, folklorní soubor
mezinárodní provedení KLENUTÉ
Celkově na slavnosti přijelo hodně lidí, kteří mají nějaký vztah k naší zemi. Přímo v Diessenu a okolí žije několik rodin, pocházející z Jihlavy a při každé návštěvě za Javorem přijdou a přijedou. Dokonce si s námi pobrukovali staré české lidové melodie.
Bylo podepsáno partnerství mezi městy a nyní záleží už jen a jen na jednotlivcích zda budou chtít získat nejen partnera, ale také přátele jako se to podařilo Javoru již před více než 10 lety!

Z jarmarku jsme pospíchali přímo k autobusu rychle se převléknout, naložit věci do autobusu a rozloučit se se všemi, kteří nám věnovali kousek sebe a těší zase brzy na shledanou

Marcela Božovská
Městská knihovna
Lomnice nad Lužnicí
tel. +420 384 792 433
http://www.lomnice-nl.cz
mbozovska@knih-lo.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 19.09.2007 v 03:00 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA