PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

GALAKONCERT "ZPÍVÁME PRO RADOST"

V neděli 14. října 2007 od 19.00 hodin se uskuteční v Paláci Žofín koncert nejlepších dětských interpretů lidových písní
Folklorní sdružení ČR
V neděli 14. října 2007 od 19.00 hodin se uskuteční v Paláci Žofín koncert nejlepších dětských interpretů lidových písní spolu s Petrem Dvorským, patronem obou soutěží a dalšími umělci pod názvem "Zpíváme pro radost. Koncert je tradičním vyvrcholením celostátních soutěží dětských zpěváků České republiky a Slovenské republiky, jejichž finálová kola se uskutečnila ve Velkých Losinách a Zvolenu.
V programu letošního koncertu se představí tři finalisté Celostátní přehlídky dětských zpěváků lidových písní ČR "Zpěváček 2007", tři finalisté celostátní soutěže "Slávik Slovenska 2007" a vítězové obdobných soutěží z Maďarska, Polska a Ruska. Doprovodí je Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš pod vedením Lubomíra Graffeho, Lidová muzika z Třemošné pod vedením Dalibora Bárty a BROLN - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů s primášem Františkem Černým.
Na galakoncertu vystoupí rovněž operní pěvec Peter Dvorský, mistr klarinetu a tarogáta Felix Slováček, zpěvačka Marcela Holanová, slovenský hudebník a primáš Miroslav Dudík a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš.
Záštitu nad koncertem převzali ministr kultury ČR Václav Jehlička, ministryně školství mládeže a tělovýchovy Dana Kuchtová, náčelník generálního štábu AČR generálporučík Vlastimil Picek a Peter Dvorský.
Galakoncert pořádají Folklorní sdružení ČR, Městská část Praha 1 , Český rozhlas a VUS Ondráš, ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury ČR, regionálními sdruženími FoS ČR, Hasičským záchranným sborem ČR a HZS hl. Prahy, Narodně osvetovým centrem Bratislava, Českými drahami, Správou služeb MP hl. agenturou NKL Žofín, města Prahy, za účinné podpory společnosti MAITREA a Nadace ČEZ.
Mediálními partnery koncertu jsou Český rozhlas, Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa, www.borovice. Podporu rovněž poskytly Pražská paroplavební společnost, Hotel MERITUM, České dráhy, HALÓ noviny, časopis FOLKLOR, Nadační fond Milující oči, OČMOS, Slovensý institut, OSA, AŽD Praha, FITAZ,s.r.o., KPM Consult,a.s., Pars nova,a.s., Svaz českomoravských výrobních družstev, ČMOS, InternationalVisegradFund v rámci DTK, TG Tisk Lanškroun, Durisol a další.

Dušan Macháček
tel.: 7773310211

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 03.10.2007 v 23:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA