PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

JFoS se prezentovalo na lidové slavnosti v Rakouském Gföhl

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení se prezentovalo na lidové slavnosti v Rakouském Gföhl
Jihočeské folklorní sdružení rozvíjí spolupráci s rakouskými partnery a prohlubuje rozvoj projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko", který je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA.
Jihočeské folklorní sdružení
Jihočeské folklorní sdružení se opět prezentovalo v rámci probíhajícího projektu a vyslalo svůj členský soubor Javor 30. září 2007 na lidové slavnosti do dolnorakouského Gföhlu kde se uskutečnily oslavy 60. výročí založení místního souboru Volktanzgruppe Gföhl.
Z vyjádření vedoucí souboru Javor Marcely Božovské:
"Náš soubor byl pozván na sobotu, kdy se v 9.00 hodin dopoledne konala slavnostní mše svatá. Poté od 11.00 hodin, probíhal v hangáru patřící hasičskému sboru a na přilehlém volném prostranství, kulturní program zahájený domácí dechovou hudbou a v krátkém vstupu se představil soubor z Itálie.
V odpoledním programu se vystřídalo celkem sedm souborů a skupin, vždy v desetiminutových blocích. Famózní bylo zahájení tohoto odpoledního pořadu, kdy všechny soubory společně za doprovodu "šraml" hudby nastoupily na připravená pódia a byly jednotlivě představeny publiku.
Domácí prezentovala taneční složka a Schuhplattenmäner. Vystoupil také soubor z Krems-Steinu, který byl letos hostem na festivalu v Kovářově a měl na návštěvě folklorní soubor z italského Termoli..................
Stejně jako všechny ostatní soubory jsme i my měli s naším programem úspěch a s radostí jsme všem zájemcům "představili" naše blatské kroje".
I tato návštěva souboru JFoS ukázala zájem o naše jihočeské lidové umění a posunula vzájemnou spolupráci mezi folklorními soubory a kulturně-společenskými akcemi. Chtěl bych proto souboru Javor velice poděkovat za vzornou reprezentaci našeho sdružení i Jihočeského kraje.

Milan Škoch
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz
předseda Jihočeského folklorního sdružení

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.10.2007 v 22:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA