PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

55 let od založení rozhlasového tělesa BROLN

Slavnostní koncerty Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) s Bohumilem Smejkalem
Tisková zpráva
Počátkem letošního roku uplynulo 55 let od založení rozhlasového tělesa BROLN. Jeho současná podoba v rámci Českého rozhlasu Brno, stejně jako jeho historie, bohatá na rozhlasové nahrávky, koncertní vystoupení a počet významných spolupracujících osobností, se staly základem dramaturgie připravovaných slavnostních koncertů. Jejich hlavním protagonistou bude profesor Bohumil Smejkal, významný brněnský houslista, dlouholetý primárius Janáčkova kvarteta a v letech 1956 - 1973 člen, posléze koncertní mistr, dirigent a umělecký vedoucí BROLNu. Jeho prostřednictvím bude na čas oživena tehdejší slavná éra tělesa. Dnešní komornější těleso bude pro potřeby těchto koncertů rozšířeno tak, aby revokovalo tehdejší obsazení, přičemž ze starších významných sólistů se setkáme například se zpěváky Lubomírem Holým, Lubomírem Málkem nebo slovenskou legendou Milanem Križem. K nim se přidají mladší interpreti, kteří vytvářejí přítomnou tvář rozhlasového souboru - zpěvák a současný umělecký vedoucí BROLNu František Černý, zpěvačka Ludmila Malhocká, a dále hosté - valašští zpěváci Klára Blažková a Pavel Ptáček či dětský pěvecký sbor Rosička z Brna.
Koncertní série začne 12. 10. v Uherském Brodě v 10:30 v Domě kultury
dále bude pokračovat 21. 10. v 19 hod. v Hodoníně v sále Evropa
Vrcholem bude slavnostní koncert v Besedním sále v Brně v neděli 28. 10. v 19 hodin. Tento poslední koncert, který bude uvádět Jitka Novotná, bude současně přímým rozhlasovým přenosem. Vstupenky lze koupit v předprodejích BKC na ul. Běhounské a v Besedním domě. Podrobnější informace o BROLNU, jeho osobnostech i aktivitách lze nalézt na webových stránkách Českého rozhlasu Brno (www.rozhlas.cz/brno).

Jiří Plocek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.10.2007 v 22:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA