PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ROK(Y) S BESKYDEM

Beskyďáci při slavnostním zahájení své výstavy 27.9. 2007 představili svůj nový nástěnný kalendář pro rok 2008
Ve čtvrtek 27.9.2007 se opět otevřely dveře Petrohradu. Beskyďáci tu při slavnostním zahájení představili svůj nový nástěnný kalendář pro rok 2008, kde na fotografiích najdete všechny taneční složky souboru Beskyd včetně našich muzikantů.
Návštěvníci (a že jich tam bylo, mezi jinými i pan starosta Vaculín a paní Jana Šamánková z Frenštátu pod Radhoštěm - předsedkyně ValFos) mohli v první části expozice shlédnout fotografie, které se sice v kalendáři neobjeví, ale moc se povedly. Bohužel rok má jen 12 měsíců. Ve druhé části výstavy jsme se pokusili zmapovat souborové výjezdy po ČR a v zahraničí pomocí fotografií a map. Veškeré události jsme čerpali z existujících kronik souboru Beskyd. Spousta barevných vlaječek na mapách ČR a Evropy dokazují, že jsme už projeli a poznali kus světa. Nejen oči, ale i uši folklorních příznivců byly potěšeny - o to se postarala naše muzika. A k dobrému pocitu z návštěvy naší výstavy určitě přispělo občerstvení připravené firmou JAVIS.
Chtěli bychom poděkovat Jirkovi Krčmovi za jeho úsilí - dal věci do pohybu a na konci této cesty máme krásný kalendář. Dále naše poděkování míří k fotografům panu Pavlovi Czinege, Jakubovi Machálkovi, Markovi Svobodovi a Barboře Pšenicové, kteří nám udělali skvělé fotografie, a sponzorům: Moulds and Tools - Technic, Velkoobchod Pavlica, Club Bonver, Javis Zubří, Vladislava Volfová, Martteskon, Topa Plast, Alu Composite Panels, MUDr. Hutyrová, Studio Zdraví Radka a Martin Dvořákovi, Hospoda "U hřiště" Staré Zubří, Wilkop-montáže - p. Stošek, Austin Detonator, Šárka Dořičáková, Radekov, Květiny Lucida, Myonic, Ponast, MS Technik, MR. Zvláště bychom chtěli poděkovat Městu Zubří za podporu a spolupráci.
Děkujeme za Vaši návštěvu.
Beskyd, valašský soubor písní a tanců
Vzpomínková výstava fotografií v Muzeu Zubří
Rádi bychom historické záznamy o souboru Beskyd rozšířili. Proto prosíme starší souboráky o dodání fotografií z akcí, které v existujících kronikách nenajdeme (nejstarší kronika je z období - leden 1981 až červen 1988, bohužel jen s několika málo fotografiemi, starší záznamy neexistují.). Fotografie společně s popisem akce zasílejte na e-mail Beskydu: vspt.beskyd@post.cz. Případně si přes e-mail domluvte schůzku.

Zuzana Vltavská

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.10.2007 v 23:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA