PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ZPÍVALI A HRÁLI PRO RADOST

PRAHA - ŽOFÍN, 14.10. 2007
Tisková zpráva
Už první melodie v podání Orchestru lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna naladily návštěvníky koncertu Zpíváme pro radost v Paláci Žofín do výborné atmosféry. Zaplněnému hledišti se výborným zpěvem postupně představily medailistky letošních soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska Anna Šefčíková, Barbora Šedivá, Martina Kertészová a Aneta Ručková. Největší aplaus si zasloužily výkony zlatých vítězek národních soutěží - Marianny Vasilenkové a Kristýny Daňhelové. Ale nemenší ohlas měla i vystoupení vítězů zahraničních dětských soutěží Karoliny Sypniewske z Polska, Andreje Merova z Ruska a Žasminy Cvetkové z Bulharska.
Zásluhu na jejich výkonech měly i doprovodné orchestry - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů vedený Františkem Černým, Orchestr lidových nástrojů souboru VUS Ondráš pod vedením Lubomíra Graffeho a s hostujícím primášem Miro Dudíkem a Lidová muzika z Třemošné pod vedením Dalibora Bárty.
Vynikajícím zpestřením programu bylo koncertní vystoupení Felixe Slováčka, který virtuózně zahrál lidové melodie na soprán saxafonu spolu s ondrášovskými muzikanty.
Zajímavé bylo i představení Marcely Holanové, která v doprovodu BROLNu zazpívala slováckou Když sem šel z Hradišťa. České lidové melodie a písně se sympatickým projevem a výborným hudebním projevem představili členové muziky z Třemošné. Pozadu nezůstali ani členové muziky VUS Ondráš, kteří zejména Podpolianskými prekáračkami doslova překvapili diváky vynikajícím výkonem čtyř houslistů ale i dalších členů orchestru. Stejně tak překvapivé bylo i výborné pěvecké vystoupení moderátorky večera Jitky Novotné-Málkové s BROLNEm.
Skutečným vyvrcholením nedělního programu koncertu bylo vystoupení patrona obou národních soutěží dětských zpěváčků, mistra Petra Dvorského. Slovenské lidové písně v jeho podání jsou nezapomenutelné, stejně jako společné zpívání s Marcelou Holanovou, Jitkou Novotnou a Františkem Černým. Symbolický byl závěr koncertu, kdy společně všichni účinkující pod "taktovkou" Petra Dvorského zazpívali závěrečnou píseň Lásko, Bože, lásko poděkovali se divákům a hostům za přízeň, rozloučili se s letošním ročníkem obou soutěží Zpěváček a Slávik Slovenska a odstartovali přípravy na ročník 2008.
závěr koncertu
Moderátorka koncertu Jitka Novotná v průběhu večera přerušila hudební a pěvecká vystoupení, aby dala prostor k předání sponzorského daru dětské soutěži Zpěváček z rukou předsedy představenstva společnosti MAITREA Antonína Koláčka do rukou předsedy FoS ČR Zdeňka Pšenici. V průběhu večera jménem Folklorního sdružení ČR a dalších partnerů předal předseda Z. Pšenica Ocenění a poděkoval generálnímu řediteli ČRO Václavu Kasíkovi za dlouholetou podporu lidové písni a folkloru na všech stanicích Českého rozhlasu.
pan Koláček předává FoS ČR  dar firmy Matreia
pan Koláček předává FoS ČR dar firmy Matreia
Václav Kasík předává ocenění ČRo Kristýně Daňhelové
Václav Kasík předává ocenění ČRo Kristýně Daňhelové
Koncertu, který organizovaly Folklorní sdružení ČR, Městská část Praha 1, Český rozhlas a Vojenský umělecký soubor Ondráš Brno, ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, regionálními sdruženími FoS ČR, Hasičským záchranným sborem ČR a HZS hl. Prahy, Narodním osvetovým centrem Bratislava, Českými drahami, Správou služeb MP HM Prahy, a Agenturou NKL Žofín,se zúčastnili představitelé a hosté generálního partnera MAITREA, hlavního partnera Nadace ČEZ, všech spolupořadatelů, mediálních partnerů, sponzorů. Přítomni byli i velvyslanci Slovenské republiky v Praze Ladislav Ballek, Bulharské republiky Zdravko Popov, představitelé zastupitelských úřadů Čínské republiky, Ruské federace, partnerských organizací z Bavorska, Bulharska a Srbska. Hosty koncertu byli rovněž senátor Adolf Jílek, poslanec Tom Zajíček, představitelé Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství , mládeže a tělovýchovy, Městských částí Prahy, Krajských úřadů, regionálních Folklorních sdružení a folklorních festivalů.
Mediálními partnery koncertu byli Český rozhlas, Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa a www.borovice. Podporu rovněž poskytly Pražská paroplavební společnost, Hotel MERITUM, HALÓ noviny, časopis FOLKLOR, Nadační fond Milující oči, OČMOS, Slovensý institut, OSA, AŽD Praha, FITAZ, s.r.o., KPM Consult, a.s., Pars nova, a.s., Svaz českomoravských výrobních družstev, ČMOS, InternationalVisegradFund v rámci DTK, TG Tisk Lanškroun, Durisol a další.

Dušan Macháček
tel.: 777 910 211

Velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska= 53113velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska
Velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska= 53113velvyslanec Slovenska a Z. Pšenica s účinkujícími ze Slovenska
prohlídka svatovítské katedrály
prohlídka svatovítské katedrály
prohlídka zahrad pod Pražským hradem
prohlídka zahrad pod Pražským hradem
návštěva Senátu P ČR
návštěva Senátu P ČR
tisková beseda
tisková beseda
účinkující děti s J. Mikundou
účinkující děti s J. Mikundou
Anna Šefčíková (Slovensko)
Anna Šefčíková (Slovensko)
Barbora Šedivá a muzika z Třemošné
Barbora Šedivá a muzika z Třemošné
Karolina Sypniewska (Polsko)
Karolina Sypniewska (Polsko)
Martina Kortészová (Slovensko)
Martina Kortészová (Slovensko)
Andrey Merov (Rusko)
Andrey Merov (Rusko)
a
Felix Slováček s primášem VUS Ondráš L. Graffem
Felix Slováček s primášem VUS Ondráš L. Graffem
Zhasmina Tsvetkova (Bulharsko)
Zhasmina Tsvetkova (Bulharsko)
Marcela Holanová a Peter Dvorský
Marcela Holanová a Peter Dvorský
Mariana Vasilenková (Slovensko)
Mariana Vasilenková (Slovensko)
Kristýna Daňhelová
Kristýna Daňhelová
závěr koncertu
závěr koncertu
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 15.10.2007 v 22:40 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA