PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

JFoS vydalo DVD VI. Jihočeské lidové slavnosti 2007

Jihočeské folklorní sdružení vydalo DVD VI. Jihočeské lidové slavnosti 2007
Jihočeské folklorní sdružení rozvíjí spolupráci s rakouskými partnery a prohlubuje rozvoj projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko", který je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA.
Jihočeské folklorní sdružení
Jihočeské folklorní sdružení, které začátkem srpna tohoto roku pořádalo VI. Jihočeskou lidovou slavnost na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích ve spolupráci s dalšími partnery, vydalo DVD dokumentující tuto akci. Nosič je průřezem jednotlivých vystoupeních zúčastněných souborů a skupin, které rozdávaly radost divákům a ukazovaly krásu lidové kultury Jihočeského kraje, ale také Dolního Rakouska. Právě s dolnorakouskými partnery Jihočeské folklorní sdružení spolupracuje a dva z jejích zástupců se také představili na uvedené akci.
Slavnosti se zúčastnily jihočeské soubory Libín z Prachatic, Prácheňský soubor ze Strakonic, Malý Furiant z Českých Budějovic a Jihočeská vlachovka z Týna nad Vltavou. Z Dolního Rakouska se divákům představil soubor Landjugend Jahrings a dechová hudba Musikverein Lehen.
Dokument také zachycuje lidový jarmark, ochutnávku jihočeské kuchyně, přátelské setkání se zástupci partnerského sdružení Volkskultur Niederösterreich v Hotelu Malý pivovar a další momenty z celého dne.
Věřím, že DVD, jenž je k dispozici v sídle Jihočeského folklorního sdružení, potěší příznivce lidové kultury a připomene příjemné chvíle prožité v centru jihočeské metropole během slavnosti.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Zveřejněno 16.10.2007 v 21:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA