PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Folklorní okénko: BROLN očima dramaturga Jiřího Plocka

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů na Radiu Proglas
Dobrý den,
před 55 lety vznikl Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů, těleso, které na dlouhé roky ovlivnilo vývoj folkloru a folklorismu nejen na Moravě. V nejrůznějších encyklopediích byste se dočetli o historii BROLNu, jeho úspěších, zahraničních zájezdech, sólistech a výrazných muzikantských osobnostech. Já bych vám ráda ve Folklorním okénku ve středu 24. října nabídla jiný než encyklopedický pohled. Do studia jsem si pozvala Jiřího Plocka, současného dramaturga BROLNu a spolu s ním budeme uvažovat nad úlohou a významem tělesa. Poslouchat můžete archivní nahrávky BROLNu. Pořad vysíláme ve středu 24. října v 16.55 a krátce po půlnoci z neděle na pondělí 29. října.
Ráda bych v této souvislosti upozornila na jednu novinku! Protože v pořadu nebyla možnost upozornit na všechny zajímavosti odehraných skladeb (soubor, sóla, aranžmá, rok vzniku, album atd.), nabízím jejich výčet v pořadí, v jakém zazní ve Folklorním okénku, na našich internetových stránkách (už tam jsou :-): www.proglas.cz - hudba - folklor.
Děkuji všem, kteří se mi ozvali na výzvu "hledáme nová hudební alba z oblasti folkloru". Uzávěrka je v pondělí 29. října, ve středu 31. října je představím posluchačům Proglasu, informace vyvěsím na internet a rozešlu e-mailem.
Předem se omlouvám za nevyžádanou informaci, ale připojuji údaje o financování Proglasu. Potřebujeme a stojíme o spolupráci a podporu, abychom mohli vysílat i v dalších letech kvalitně a účinně!

Na slyšenou se těší
Helena Bízová
tajemnice redakce
Radio Proglas
Barvičova 85, 602 00 Brno
www.proglas.cz
tel: +420 543 217 241
redakce@proglas.cz, bizova@proglas.cz
skype: proglas_bizova

Podpořit Radio Proglas
Nejjednoduší způsob podpory je poslat peníze jednorázově nebo trvalým příkazem na následující účet:
Nadační fond Radia Proglas, č. ú.: 4200043003/6800 Volksbank CZ, a.s.

Proč darovat a podpořit vysílání Proglasu?
V naší společnosti provozují rozhlasové vysílání veřejnoprávní rádia a soukromé komerční rozhlasové stanice. Radio Proglas je odvážnou variantou nekomerční, neziskové rozhlasové stanice, která je ve světě již běžně provozována a dokonce státem podporována např. finanční úlevou na dani nebo legislativní podporou.

V ČR jsme tedy takovým ojedinělým neziskovým rádiem, které je provozováno nekomerční společností Radio Proglas. Dceřinná obchodní společnost jí slouží jako servisní organizace a Nadační fond Radia Proglas pomáhá shromažďovat finanční příspěvky od dárců a sponzorů, neboť české zákonodárství nám zatím neumožňuje žádnou jednodušší podobu nestátního a nekomerčního rádia.
Proglas vysílá zcela bez rušivých reklam. Toto riskantní rozhodnutí - zcela se spolehnout na dary posluchačů - se ukázalo jako dobrá volba. Česká společnost je velmi zahlcena reklamou a naši posluchači proto oceňují, že je během poslechu nic neruší. Pro redakci pak znamená velkou úlevu fakt, že není nucena řešit etické problémy, které by mohly být spojeny s vysíláním reklam na produkty, o jejichž kvalitách by redaktoři nebyli skutečně přesvědčeni.

Svým darem dáte najevo, které hodnoty jsou pro vás důležité, a zanecháte trvalou stopu i poselství pro další následovníky. Nejen, že přispějete na dobrou věc, ale stáváte se také trvale partnerem všech, kdo umějí a chtějí efektivně pomáhat - ve prospěch nás všech i našich dětí.
Potřebujeme a stojíme o Vaši spolupráci, abychom mohli vysílat i v dalších letech kvalitně a účinně!

Proglas chceme udržet i nadále nezávislý na komerčních reklamách, a proto se snažíme najít jiné cesty, jak provoz vysílání finančně pokrýt. Rozhodli jsme se nabídnout vám možnost přispět naprosto svobodně, dle vašeho uvážení a vašich možností i sponzorováním pořadů. Věříme, že svým darem umožníte poslech i lidem, kteří si nemohou dovolit přispět, ale přesto jsou našimi posluchači např. dlouhodobě nemocní v rodinách, staří lidé upoutaní na lůžko nebo osamělí lidé bez rodin a příjmů.

Pokud jste s vysíláním Proglasu spokojeni, budeme rádi, když nám jakkoliv pomůžete při jeho dalším rozvoji a provozu.
Upozornění:

Možnost přispět na provoz vysílání naší rozhlasové stanice ani to, že je na tuto možnost upozorňováno, neznamená, že je od vás vyžadován finanční příspěvek. Vysílání Proglasu vám bude nadále volně k dispozici k naladění bez ohledu na to, zda si můžete dovolit přispět nějakou částkou.

Podpořit nás můžete i nepeněžitým darem nebo jinou uvedenou formou - podle svých možností a vaší vlastní volby.

Proglas nedostává a nikdy nedostával žádné příspěvky od státu a až na malé výjimky ani od církve. Veškerá jeho činnost je proto zcela závislá na darech posluchačů - většinou pravidelných dárců.
Patříte-li mezi ně i vy, děkujeme!

Jak podpořit?
Zvažte, která forma daru je právě pro vás ta nejvhodnější, a vyberte si v nabídce odkazů:
* peněžité dary¨
* nepeněžité dary
* nákup propagačního předmětu

Všem dárcům nabízíme odměnu za jejich štědrost - odměny se liší vybraným způsobem obdarování. Více na www.proglas.cz

Helena Horáková, manažerka Radia proglas

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Město Brno
Zveřejněno 23.10.2007 v 19:31 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA