PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan rozdával radost v rakouských lázních Harbach

Tisková zpráva...
Ve čtvrtek 25. října zavítal folklorní soubor Kovářovan do lázní Harbach, aby zde potěšil lázeňské hosty jihočeskými písničkami a tanci.
Ve čtvrtek 25. října zavítal folklorní soubor Kovářovan do lázní Harbach, aby zde potěšil lázeňské hosty jihočeskými písničkami a tanci. Tato návštěva se uskutečnila na základě dojednané spolupráce před několika měsíci s vedoucími Kovářovanu a radním přes kulturu města Weitra Franzem Badstöberem, ředitelem lázní Harbach Johannem Burzinem a manažerkou Impulzního přeshraničního centra Sdružení Růže Hermínou Mocovou.
Soubor Kovářovan se vydal na cestu kolem čtvrté hodiny odpolední a do lázní dorazil v 18.30 hodin, kde následovalo uvítání panem radním Badstöberem a ředitelem lázní Burzinem, kteří od vedoucích souboru převzali drobné dárky i sladký balíček z kovářovského pekařství. Proběhla krátká prostorová zkouška, ustrojení do krojů a od 19.30 hodin vlastní vystoupení Kovářovanu v prostorném kulturním sálu lázní Harbach. V úvodu ještě Franz Badstöbr přivítal členy souboru i lázeňské hosty, paní Hermína Mocová, která doprovázela soubor co by tlumočnice, představila divákům Kovářovan a zdravici pronesl i vedoucí souboru Milan Škoch. Paní Hermína Mocová poté ještě v krátkosti informovala přítomné o spolupráci Jihočeského folklorního sdružení a Volkskultur Niederösterreich při společném projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".
Po proslovech již následoval třičtvrtěhodinový program Kovářovanu, ve kterém zněly jihočeské písně a tanečníci předváděli choreograficky zpracované tance své oblasti "Kozácka". Diváci pozorně sledovali celý program a dokonce si i některé motivy uváděných písní notovali s vystupujícími. Po závěrečném seskoku tanečníků a přídavku písně "Okolo měsíce" ještě pan Badstöber poděkoval vystupujícím i divákům, kteří následně navštěvovali i malé informační centrum, které Kovářovan do Rakouska přivezl. Na panelech se zájemci o jihočeskou kulturu dozvěděli o bohaté činnosti souboru i aktivitách Jihočeského folklorního sdružení a k dispozici byly i tištěné prezentační materiály. Vystupující i hosté tohoto večera poté v hloučcích i společně diskutovali jak v německém jazyce, tak i v češtině o vystoupení a dalších tématech.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Zahájení
Čas ale pokročil a proto se členové souboru odebrali k připravenému bohatému pohoštění, kde mohli ochutnat nejrůznější dobroty. Po občerstvení a rozloučení se Kovářovan vydal na zpáteční cestu do Kovářova, kam dorazil v pořádku kolem půlnoci.
Chceme velmi poděkovat našim členům za pěkné vystoupení a reprezentaci jižních Čech, Hermíně Mocové za doprovod a spolupráci a našim hostitelům za velmi vřelé přijetí.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Momentky z vystoupení
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
děvčata
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
infokoutek
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
pohoštění
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
sál
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
tanec
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
taneční pár

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.10.2007 v 23:00 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA