PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeské folklorní sdružení připravuje své profilové CD

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení připravuje své profilové CD
Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Českým rozhlasem České Budějovice připravuje své profilové CD, na kterém budou uvedené skladby jeho členských souborů, jenž měly zájem prezentovat na společné nahrávce jihočeské lidové písně co nejširší veřejnosti. Nosič bude obsahovat výběr skladeb Bárováčku, Blaťáckého souboru, Doudlebanu, Duhy, Furiantu, Javoru, Kovářovanu, Písečanu, Prácheňáčku, Soběslavské chasy mladé a na CD zazní i hlasy vítězů dětské pěvecké soutěže Jihočeský zpěváček, kterou Jihočeské folklorní sdružení pořádá od roku 2004.
V neděli 28. října se v Ševětíně sešli ke zkoušce Eva Dvořáková, zlatý Jihočeský zpěváček z let 2004, 2006 a Lukáš Přib, zlatý Jihočeský zpěváček z roku 2005, 2007 s kapelou folklorního souboru Javor, který je bude hudebně na nahrávce doprovázet. Oba zpěváčci si s kapelou ozkoušeli své sólové písně a "dolaďovali" tempa, dynamiku, mezihry a další nezbytnosti k úspěšnému provedení. Na správnost všech náležitostí doprovodu a provedení písní dohlížela Pavla Škochová, která připravuje Evu a též Rudolf Přib, který připravuje Lukáše, to vše ve spolupráci s vedoucí souboru Javor Marcelou Božovskou.
Věřím, že zpěváčci společně s kapelou souboru Javor dobře zvládnou i "ostré" nahrávání v Českém rozhlasu České Budějovice, které se uskuteční v pátek 2. listopadu a obohatí tak svým pěveckým projevem připravované profilové CD Jihočeského folklorního sdružení.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Jihočeské folklorní sdružení
momentky ze zkoušky
Jihočeské folklorní sdružení
Jihočeské folklorní sdružení

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.10.2007 v 22:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA