PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Valášek z Kozlovic slaví 25. výročí založení

Dětský soubor písní a tanců Valášek z Kozlovic slaví 25. výročí založení.
Sál OÚ Kozlovice 17.11.2007, 18.00 hod.

A když se Valášek narodí . . .

Dne 17.11.2007 v 18.00 hod. v sále obecního úřadu proběhne slavnostní koncert, kde dětský soubor Valášek z Kozlovic oslaví 25. výročí svého vzniku.
Valášek, dětský folklorní soubor
Soubor při své práci navázal na tradice lidové kultury v našem kraji, oblasti moravskoslezských Beskyd. Založili jej roku 1982 manžele Krpcovi, dlouholetí tanečníci (a také spoluzakladatelé) souboru Valašský vojvoda. Dnes vede organizačně i umělecky Valášek Věra Valičková. Po umělecké stránce jí pomáhají s choreografií Sandra Wesleyová a Veronika Fizková. V současnosti pracuje ve Valášku okolo 50 dětí, včetně své cimbálové muziky, primáškou je Gabriela Petrová.
Tradiční písňové sbírky (F. Sušil, F. Bartoš, L. Janáček...) a poměrně rozsáhlé sběry z okolí Kozlovic nám poskytují základní repertoár - písně, tance a zvyky, které se snažíme citlivě umělecky zpracovávat pro naše nejmenší talenty. Jedním z nejvýznamnějších pramenů jsou sběry Vincence Sochy ze Lhotky, kde probíhají každoročně známé Sochovy národopisné slavnosti s mezinárodní účastí. Členové dětského souboru Valášek se "Sochovek" každoročně zúčastňují.
Během své dlouholeté činností soubor vystupoval na mnoha folklorních slavnostech a festivalech doma i v zahraničí, natáčel pro Českou televizi a Český rozhlas Ostrava. Za všechny úspěchy jmenujme "zlaté" umístění v rámci soutěžního festivalu Visegrádské Vánoce (r. 2005) v Dolním Kubíně na Slovensku.
Valášek, dětský folklorní soubor
V sobotu 17.11.2007 účinkují:
Dětský folklorní soubor Valášek z Kozlovic se svou cimbálovou muzikou, přípravka Valášku, Dětský soubor Ondrášek z Frýdku - Místku, Cimbálová muzika FRIŠ z Ostravy, cimbálová muzika Jana Pustky (bývali Valášci) a tanečníci souboru Valašský vojvoda.
Všichni jste srdečně zváni 17.11.2007 do Kozlovic.
Po programu následuje Beseda u cimbálu. Budou se podávat speciality domácí kuchyně.
Valášek, dětský folklorní soubor
Více informací podá vedoucí Věra Valíčková (602522481).

Zdeněk Tofel
zdenek.tofel@ov.rozhlas.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.11.2007 v 01:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA