PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání profesorů u T.G.M.

Tisková zpráva - Slavnostní předvečer Dne vzniku samostatného Československého státu - Setkání profesorů u T.G.M.
V sobotu 27.10.2007 v Muzeu T.G.M. Lány uspořádala Společnost za pozitivní přístup k životu a aktivní odpor proti blbosti - Řád duševních rytířů Modré růže ve spolupráci s Muzeem T.G.M. v Lánech na podporu odkazu T.G.M. slavnostní předvečer Dne vzniku samostatného Československého státu - Setkání profesorů a osobností u T.G.M.. Tuto kulturní událost přišli podpořit světová cembalistka Prof. Zuzana Růžičková, klavírní virtuóz Prof. Jaroslav Šaroun, místostarosta Junáka JUDr. Jiří Navrátil, prezident folklórního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica, astronomka-světově úspěšná objevitelka planetek Lenka Šarounová-Kotková, ředitel Muzea T.G.M. Rakovník pan Povolný, vedoucí souboru Harmonia Mozartiana Pragensis Luboš Fait a další příznivci z Českých Budějovic, Písku, Prahy, Rakovníku, Jindřichova Hradce, Kladna atd. Slavnostní program zahájili vedoucí Muzea T.G.M. v Lánech Magdalena Mikesková a Luboš Fait hrou na kontrafagot skladby Ervína Schulhoffa. Vzpomínky na T.G.M., autorské čtení z knihy Královna cembala prokládané "Písněmi lidickými", kterými za 2. Světové války světová operní pěvkyně Jarmila Novotná spolu s Janem Masarykem protestovali proti genocidě v Lidicích, proběhly v podání Prof. Zuzany Růžičkové, Prof. Jaroslava Šarouna a operní pěvkyně Aleny Hellerové. Uznání za rytířský čin roku 2007 předal Karel Huněk za dílo - uspořádání mezinárodního folklórního festivalu "Pražský jarmark", které přispělo k zachování lidských a kulturních hodnot, odkazu T.G.M. panu Zdeňku Pšenicovi. Karel Huněk rovněž přednesl poselství čelního představitele Společnosti za pozitivní přístup k životu, světového pěstitele růží a ctitele myšlenek a díla T.G.M. Josefa Havla a daroval jeho autorské fotografie růží s přáním, aby na naší zemi kvetlo více růží než blbosti. Neopakovatelnou atmosféru večera umocnil poezií V. Nezvala, J. Preverta, V. Hraběte, Václav Fikrle, doprovázený kytarou Dr. Jana Paulíka. Součástí slavnostního večera bylo též gastronomické okénko - ochutnávka oblíbených pokrmů T.G.M., které připravili pracovníci Muzea T.G.M. Lány. Na závěr večera zazněly písně z doby T.G.M. v podání znalců a ctitelů trempské písničky, skupiny Chaloupka. Nádherné odpoledne a večer sledoval plný konferenční sál Muzea T.G.M.
Na rok 2008 připravujeme na jihočeském Vlčickém dvorci v Muzeu Heraldiky, Historie a Galerie osobností v České Kanadě následující akce:
- Festival Lidová písnička a tradice
- Festival Vlčická růžička - trempská písnička
- Vlčická Rusalka za účasti špičkových umělců
- Festival Vyznání životu bez hranic
- Festival Řemesel a umění

Karel Huněk
Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

Vlčice
Kalendář akcí na rok 2008
Vážení
vstupujeme do 7. sezóny pozitivního přístupu k životu a ještě aktivnějšího odporu k blbosti. Tímto programem chceme pokračovat činnostmi v duchu odkazu T.G.M., Karla Čapka, Emy Destinnové a dalších význačných osobností vědy a kultury a také se zaměřovat proti snobismu, přisluhovačství, podřízení a realizovat aktivity oficiálně nepodporované kultury. Významnou součástí našich aktivit v roce 2008 bude sázení stromů T.G.M. s mottem "nebát se a nekrást" a růží Nette Ingeborg (zvítězila spolu se svým pěstitelem Josefem Havlem na světovém klání v Římě v roce 1995) s poselstvím, aby na této zemi kvetlo více růží než blbosti.
Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Vlčice u Střížovic
Zveřejněno 25.11.2007 v 22:24 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA