PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Koš plný překvapení a Mikulášské řemeslení v Kovářově

Tisková zpráva...
Koš plný překvapení a Mikulášské řemeslení v Kovářově
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan připravil v sobotu 1. prosince v kovářovském kinosálu program s názvem Koš plný překvapení a Mikulášské řemeslení. O vystoupení se postaraly dětské folklorní soubory Kovářovánek a Malý Kovářovan, dále úspěšné zpěvačky z dětských pěveckých soutěžích Jihočeský zpěváček a Jihočeský zvonek. Jako host se představila i moderní gymnastka Kateřina Mošanská, která ukázkou své sestavy program zahájila a poté se ujala i role moderátorky a byla tak průvodkyní celého předmikulášského pořadu. V něm se divákům představily děti z Kovářovánku, jenž zatančily a zazpívaly v programu nazvaném "Leze žába do bezu" a ukázaly, jak se hraje Na hastrmana nebo Na paní tetu. S nově nacvičenými country tanci vystoupili členové Malého Kovářovanu a diváci si vyslechli několik lidových písní v sólovém provedení úspěšných kovářovských zpěvaček Jitky Máchalové, Jany Kolářové a Brigity Cmuntové. Jelikož program nesl název "Koš plný překvapení", přišel v závěru Mikuláš, anděl i čert a všichni účinkující a následně i děti z publika obdržely sladkou odměnu i stolní kalendář Jihočeského folklorního sdružení.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Kateřina Mošanská
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
taneční pár
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
country
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Brigita Cmuntová
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Mikuláš
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
nadílka
Program ale neskončil a jeviště se v okamžiku stalo řemeslnou dílnou a děti ve výtvarném koutku kreslily obrázky s mikulášskou tématikou, vybarvovaly vystřižené postavičky Mikuláše, čerta i anděla. Největší zájem byl ale o zdobení perníkových korpusů bílkovou polevou. Děti tak podle vzoru či jen dle své fantazie vytvářely opět Mikuláše, čerty i anděle.
Pořadatelé se měli co ohánět, aby uspokojili všechny zájemce při jejich uměleckém snažení, neboť ani padesát kusů perníků připravených ke zdobení nestačilo.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Řemeslení, kreslení.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Řemeslení, zdobení perníků
Celý kulturní program se dětem velice vydařil, zájem o Řemeslení předčil očekávání pořadatelů a rodiče také oceňovali tuto akci, jenž umožnila přátelské setkání v příjemné atmosféře blížícího se adventu. V programu se představilo celkem 27 účinkujících a navštívilo jej zhruba 80 diváků. Všem velice děkujeme za návštěvu a budeme se těšit na shledanou při dalších plánovaných vystoupeních.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.12.2007 v 15:03 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA