PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zásadou Zlatých Ámosů je nezklamat žáky

15. Zlatý Ámos
Nominace do ankety posílejte do 31.12.2007
TISKOVÁ ZPRÁVA
Na trůn nejoblíbenějšího učitele České republiky usedlo již čtrnáct Zlatých Ámosů. Kdo může být tím patnáctým, o tom se rozhoduje právě teď. Nominace budou totiž ukončeny poslední den tohoto roku. Kdo nepošle přihlášku do 31. prosince 2007, nebude mít v patnáctém ročníku ankety naději na výhru.
"Nominace do ankety Zlatý Ámos je pro nás kantory to nejhezčí ocenění," říká Ivana Krumplová, třináctá panovnice na pomyslném kantorském trůnu. Ve stejném smyslu hovoří všichni, kteří byli v průběhu čtrnáctileté existence ankety o nejoblíbenějšího učitele na titul Zlatý Ámos navrženi. A jedním dechem dodávají, že rozhodování, zda přihlášku podepsat, není jednoduché. "Nejsem fandou takových soutěží, ale uvědomil jsem si, že je nemůžu zklamat," vzpomíná Libor Sládek, Zlatý Ámos roku 2000, na chvíli, kdy mu žáci přinesli přihlášku se stovkou svých podpisů. "Teprve později jsem si uvědomil, že tato anketa má smyl," dodává.
"Jsem na studenty tvrdý, jsem na ně náročný, nic jim neodpustím, nic jim neprominu, žádné švindlíky nestrpím, přesto jsem byl jimi nominován," řekl nedávno v televizním rozhovoru současný Zlatý Ámos Ivan Sedlák. Ze své dlouholeté pedagogické praxe (v době korunovace mu bylo 80 let a učí téměř půl století) věděl, že nemůže žáky odmítnout.
"Za čtrnáct let přihlášky do ankety Zlatý Ámos potvrzují, že děti jsou tou nejpřísnější porotou," dokládá slova Ivana Sedláka ředitel ankety Slávek Hrzal. Podle statistiky vlastností, které žáci u svých pedagogů oceňují, je evidentní, že požadují především spravedlivost a smysl pro humor. Pak jim nevadí náročnost, přísnost, důslednost.
"Účast v anketě vás hodně s žáky spojí, budete mít k sobě nějak blíž," vzkazuje nově nominovaným Ámoska Ivana Krumplová. Zlatý Ámos Libor Sládek navíc doporučuje "Pevné nervy".
Kancelář ústředí FoS ČR
Návod, jak oblíbené učitelky nebo učitele přihlásit
Nominovat pedagogy do ankety mohou pouze žáci a studenti základních a středních škol. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku navrhovaného kandidáta, popis jedné společné příhody a podpisy sta osob, které s přihláškou souhlasí. Přihlášku musí podepsat také navrhovaná učitelka nebo navrhovaný učitel. K přihlášce přiložte i fotografii nominovaného.
Adresa, kam přihlášku poslat: Klub Domino, Dětská tisková agentura, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4.
Formulář přihlášky i další informace jsou k dispozici na www.zlatyamos.cz. Přihlášku je možné poslat také mailem na zlatyamos@zlatyamos.cz.
Poslední termín na odeslání přihlášky je 31. prosince 2007.
Co bude následovat?
V lednu a únoru 2008 proběhnou regionální kola ankety. V nich budou zástupci žáků a studentů své návrhy obhajovat. Vítězové regionálních kol postoupí do semifinále, kde porota vybere šest finalistů. Veřejné finále ankety se uskuteční v Praze přesně na Den učitelů, tedy 28. března 2008. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose proběhne na Kantorském bále v sobotu 29. března 2008.

DTA, Praha, tel 603 426 422, zlatyamos@zlatyamos.cz
Slávek Hrzal, Dětská tisková agentura

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.12.2007 v 23:03 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA