PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XI. Národní krojový ples bude ve znamení Slezska

Tisková zpráva
XI. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES BUDE VE ZNAMENÍ SLEZSKA
Rok se s rokem sešel a ve Žďáře nad Sázavou pomalu vrcholí přípravy na již XI. Národní krojový ples, který se uskuteční v sobotu 2. února 2008 a bude tentokrát věnován folkloru Opavského a Těšínského Slezska a Ostravska.
Pořadateli plesu budou i tentokrát Folklorní sdružení České republiky, Město Žďár nad Sázavou, kraj Vysočina, Horácké folklorní sdružení, FoS Těšínského Slezska, FoS Opavského Slezska, FoS Ostrava, Hasičský záchranný sbor České republiky a Dům kultury ve Žďáře nad Sázavou. Záštitu nad ním letos převzali Miroslava Němcová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Miloš Vystrčil, hejtman Kraje Vysočina a Václav Kasík, generální ředitel Českého rozhlasu.
Hlavním partnerem plesu je Allianz Pojišťovna, a.s.
Na Národním krojovém plese se každý rok prezentuje lidová kultura jedné z významných etnografických oblastí České republiky a účastní se ho nejen folklorní soubory a milovníci lidové kultury z dané oblasti, ale také mnoho jiných příznivců krásy lidových písní a tanců z celé republiky i ze zahraničí. Svou návštěvu přislíbili hosté z Číny, Indonésie či Ruska a již tradičně přijede také pan Lillo Alessandro, president mezinárodní organizace IGF. Ples zahajuje také mediální kampaň k 56 lidovým slavnostem a mezinárodním folklorním festivalům v roce 2008.
Stejně jako loni, bude celý večer probíhat pod taktovkou režiséra Miroslava Ekarta, který si k prezentaci Opavského a Těšínského Slezska a Ostravska pozval dvě tamní cimbálové muziky a deset folklorních souborů, které se návštěvníkům představí ve společném pásmu nazvaném V té ostravské hospodě. Jako již tradičně, nebude ani letos chybět dechová hudba, tentokrát z Opavy, která se v muzicírování bude střídat s Cimbálovou muzikou VUS Ondráš z Brna. Pomyslnou štafetu pak Slezané předají Plzeňákům, kterým bude ples patřit v roce 2009.
Na plese samozřejmě nemohou chybět krajové speciality a lidoví řemeslníci s prezentací svého umění a také bohatá tombola.
Pořadatelé plesu by rádi uvítali co největší počet krojovaných členských souborů Folklorního sdružení ČR nebo jejich zástupců. Pro ně platí zlevněné vstupné 140,- Kč. Pro ostatní hosty jsou nabízeny vstupenky v ceně Kč 290,-. Nechcete-li přijít pozdě, můžete si je objednat již nyní v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou nebo na sekretariátu Folklorního sdružení ČR.

Zpracovala: Lenka Vintrová

Kontakt: Jiří POKORNÝ
tel./fax: 234621256, 604 674 841
E-mail: jpokorny@adam.cz
Národní krojový ples
DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 20.12.2007 v 23:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA