PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V. Adventní prozpěvování

Ve dnech 2.12. - 17.12.2007 proběhl v Říčanech středočeský festival adventních a vánočních tradic ADVENTNÍ PROZPĚVOVÁNÍ.
Adventní prozpěvování se konalo již po páté. V letošním roce byla naše akce přijata do rodiny festivalů FoS ČR. Dík za to patří předsedovi FoS ČR panu Z. Pšenicovi, který společně se starostkou Města Říčany paní Adrienou Mrázovou převzali nad festivalem záštitu.
Adventní festival pořádá společně s Městem Říčany Vlastivědná společnost Ladova kraje a DS Mikeš.
Slavnostní zahájení patřilo na první adventní neděli říčanskému DS Mikeš a DS Marjánek z Mariánských Lázní.
První adventní svíci společně s místostarostou Města Říčany panem Zdeňkem Moudrým zapálili předseda FoS ČR pan Zdeněk Pšenica a Taťána Smělíková z občanského sdružení NROS, zastupující celonárodní veřejnou sbírku "Pomozte dětem!", které je každoročně určen výtěžek celé akce.
Po společném vystoupení v MěKS se oslavy příchodu adventu přesunuly na zaplněné říčanské náměstí, kde oba soubory společně rozsvítily vánoční strom.
Program festivalu pokračoval na druhou adventní neděli. Tento festivalový den byl, jako každoročně, určen dětem a rodičů a společnému muzicírování. V kapli dětské léčebny vystoupil Komorní orchestr rodičů a dětí ZUŠ Říčany nabídkou barokní hudby. Po Triumfálním pochodu a Intrádě zazněl v jejich podání Koncert pro francouzský lovecký roh a orchestr. Sólistou večera byl hornista a dirigent Josef Brázda, sólo na barokní kytaru přednesl Luboš Malý.
V druhé části koncertu zazněly skladby J.J.Ryby a vánoční písně a koledy v podání souboru zobcových fléten Aulos z Prahy. Koncert se uskutečnil ve spolupráci s Olivovou dětskou léčebnou v Říčanech. Posluchače uvítala ředitelka ODL Věra Jechová.
V pořadí třetí koncert bývá každoročně určen žákům říčanských mateřských a základních škol. S dětským sborem souboru Mikeš vystoupila v komponovaném pásmu vánočního povídání a zpívání nazvaném Půjdem spolu do Betléma zpěvačka Lída Helligerová.
Na tomto koncertě jsme mohli přivítat zástupce Středočeského kraje pana Miloslava Roubala.
Závěrečný, v pořadí čtvrtý festivalový koncert nabídl posluchačům malou přehlídku vánoční hudby různých stylů a období.
Po úvodním vánočním vytrubování, které v podání již zmíněného Orchestru rodičů a dětí ze ZUŠ navodilo vánoční atmosféru, vystoupila Drobotina z Mikeše v malé komponovaném pásmu Na kluzišti v choreografii Jiřiny Matějkové. Poté soubor Vonička z Čestlic s cimbálovou muzikou Kyčera nabídl publiku ukázku z vánoc na Valašsku.
Večer zakončilo nezvyklé vystoupení tanečního a pěveckého souboru z Indonésie spojené s malou přehlídkou tradičních indonéských oděvů. Vystoupení se uskutečnilo v rámci Dnů Indonésie v Praze a ve spolupráci s indonéskou ambasádou. Pro hosty jsme připravili program návštěvy v našem Ladově kraji a doufáme, že se jim u nás líbilo.
Během festivalu probíhala v muzeu v Říčanech výstava nazvaná Adventní prozpěvování v Ladově kraji.
Výtěžek celého festivalu byl odeslán na konto celonárodní veřejné sbírky "Pomozte dětem!".
Děkujeme za podporu FoS ČR, Středočeskému kraji, Městu Říčany a všem sponzorům a přátelům, kteří se jakkoli na průběhu festivalu podíleli.
Těšíme se na další ročník. Začínáme opět na první adventní neděli. Jste srdečně zváni.

Iveta Sinkulová
ředitelka festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.12.2007 v 22:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA