PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Nadace rozdělila prvních 5 milionů korun

Tisková zpráva, Uherské Hradiště
Nadace Děti - kultura - sport právě dnes rozdělila prvních 5 milionů korun. Do velkého sálu uherskohradišťské Reduty se totiž sjeli zástupci 174 organizací z celého Zlínského kraje, kteří se svou žádostí uspěli v letošním kulturním grantu, který byl dotován rekordní částkou 5 milionu korun. Stejná finanční injekce čeká také na žadatele, kteří se přihlásí do čtyř zbývajících grantů, v rámci kterých nadace ještě do konce roku 2008 přispěje na projekty v oblasti sportu, školství a zájmové činnosti, zdraví a sociálních potřeb a církví.
Zájem o příspěvek z kulturního grantu byl letos podle očekávání doslova strhující. "Celkem jsme evidovali více jak 250 žádostí, přičemž mnoho žadatelů nepředkládalo pouze jeden, ale hned několik projektů. Jejich kvalita byla skutečně na vysoké úrovni a jsme rádi, že jsme díky rozšířeným finančním možnostem mohli letos pomoci více organizacím a přispět na jejich projekty významnějším finančním darem," uvedla Mgr. Martina Šáchová, výkonná ředitelka Nadace Děti - kultura - sport.
Nejvíce žadatelů generoval bývalý okres Uherské Hradiště, ale štědrost nadace dolehla také do protilehlých konců Zlínského kraje. Grantový příspěvek tak putuje na Zlínsko, Kroměřížsko, Vsetínsko či Luhačovicko. Nejčastěji nadace pomůže folklorním potřebám jednotlivých žadatelů. Za peníze z kulturního grantu se budou nakupovat nové kroje, hudební nástroje, organizovat folklorní akce, vydávat knihy či CD. Avšak uspěly také projekty zaměřené na jiný žánr, jako např. vážnou hudbu, folk, klasické tance, divadelní produkce, apod.
Slavnostní vyhlašování výsledků kulturního grantu se v neděli neslo v obzvláště slavnostní atmosféře. V doprovodném kulturním programu vystoupily folklorní soubory Rusavjan, Světlovánek, Hradišťánek a Důbrava a taneční skupina Rokaso z Uh. Hradiště. Mezi významnými hosty nechyběl hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš, poslanec Tomáš Ulehla či sopranistka Pavlína Senič.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
Záštitu nad celoročním projektem finanční pomoci Nadace Děti - kultura - sport převzal hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš, který také asistoval při předávání šeků a darovacích smluv.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
Slavnostního předávání šeků se zapojil také zřizovatel nadace a majitel holdingu SYNOT Ivo Valenta.
Pro více informací kontaktujte:
Mgr. Martina Šáchová, výkonná ředitelka Nadace Děti - kultura - sport
mobil: 737 277 146, e-mail: sachova@nadacedks.cz

Mediální spolupráce:
Ing. Michal Dvouletý, mobil: 737 277 045, e-mail: michal.dvoulety@ddk.cz

Michal Dvouletý

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.03.2008 v 22:20 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA