PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeský zpěváček 2008 má své vítěze

29. března 2008 ve Zvíkovském Podhradí
Jihočeský zpěváček 2008
pod záštitou
Karolíny Bubleové Berkové, sólistky opery Národního divadla v Praze
Františka Štangla, člena Rady Jihočeského kraje

V sobotu 29. března se uskutečnila tradičně v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí jihočeská regionální soutěž dětských zpěváků lidových písní Jihočeský zpěváček 2008.

Soutěž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR - vyhlašovatelem celostátní soutěže Zpěváček, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským folklorním souborem Kovářovan, Hotelem Zvíkov a Jihočeským krajem.
Jihočeští zpěváčci
Jihočeští zpěváčci
Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Tento projekt byl spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí byl opět hostitelem pěvecké soutěže Jihočeský zpěváček, na kterou si po roce přijeli změřit své pěvecké síly dětští zpěváci z členských souborů Jihočeského folklorního sdružení. V soutěži se představilo devatenáct soutěžících, kteří zazpívali tradičně dvě písničky, z nichž jedna byla s hudebním doprovodem a druhá bez doprovodu. Děti hodnotila odborná porota delegovaná Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici ve složení Zdeněk Bláha, Jiří Traxler a Lubomír Tyllner, který se ujal předsednictví.
Porota
Porota
Soutěže Jihočeský zpěváček 2008 se zúčastnili i vzácní hosté, člen Rady Jihočeského kraje František Štangl, předseda Spolku pro obnovu venkova Jihočeského kraje Jan Malík s manželkou, za Silvu Norticu Hermína Mocová a samozřejmě ředitel Hotelu Zvíkov Jindřich Žydek.


Akce Jihočeský zpěváček je součástí projektu JFoS s názvem "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko" a tak pořadatelé uvítali na soutěži i hosta z Rakouska, tentokrát dětský pěvecký sbor Klassenchor 2. Klasse der Hauptschule Ottenschlag.

Po krátkém uvítání všech přítomných a seznámení s organizací celého dne následoval oběd, zkoušky soutěžících a také prohlídka Hradu Zvíkov, kterou pořadatelé připravili pro hostující rakouský soubor.
Ve čtrnáct hodin byla záhájena vlastní soutěž Jihočeský zpěváček 2008 a v jejím úvodu popřáli všem dětem mnoho zdaru, František Štangl, Jan Malík, Lubomír Tyllner i předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch. Moderátorka soutěže Pavla Škochová poté již zvala na jeviště soutěžící a ti publiku i porotě zpívali připravené jihočeské písničky. Členové poroty pozorně sledovali jednotlivé výkony a jako obvykle měli nelehkou úlohu vybrat ty nejlepší, kteří budou reprezentovat Jihočeský kraj na celostátní soutěži Zpěváček 2008 ve Velkých Losinách 9. - 11. května tohoto roku.


První místo porota udělila Brigitě Cmuntové ze souboru Kovářovan, druhou příčku obsadil Lukáš Přib ze souboru Písečan a na třetím místě skončil Ondřej Švejda z Blaťáckého souboru. Vítězové soutěže obdrželi diplomy, ostatní zpěváčci pamětní listy, všichni pak keramické plakety ve tvaru srdíčka a další drobné upomínky od pořadatelů.
Vítězní zpěváčci
Vítězní zpěváčci
Účastníkům soutěže a dalším hostům zazpívaly také děti z rakouského sboru Klassenchor 2. Klasse der Hauptschule Ottenschlag. Za své vystoupení sklidili vřelý potlesk, od pořadatelů obdrželi na památku také keramická srdíčka, prezantační materiály, profilové CD JFoS "Ještě jednou mě zahrajte" a vedoucí sboru několik lahví jedinečného kvasnicového piva z Pivovarského dvoru Zvíkov. Následně se všichni soutěžící zpěváčci i rakouští hosté odebrali na večeři a po rozloučení se rozjížděli domů.

Velice děkuji všem partnerům a organizátorům za spolupráci při pořádání soutěže, Karolíně Bubleové Berkové a Františku Štanglovi za převzetí záštity a velký dík patří Hotelu Zvíkov v čele s Jindřichem Žydkem za poskytnutí prostor a péči o naše hosty. Rakouskému pěveckému sboru děkuji za návštěvu i prezentaci svých písní a poděkování patří soutěžícím dětem i jejich vedoucím či rodičům za vzornou přípravu a reprezentaci vysílajících souborů.
V soutěži se představili:
Blaťáček - Jana Vomáčková, Marie Fedrová, Blaťácký soubor - Ondřej Švejda, Doudleban - Martin Řehout, Zdeňka Řehoutová (mimo soutěž), Javor - Klára Pulcová, Kovářovánek - Jana Kolářová, Adéla Kubíčková, Kovářovan - Brigita Cmuntová, Malý Furiant - Tereza Benedová, Písečan - Lukáš Přib, Prácheňáček - Jaroslava Šmolíková, Prácheňský soubor - Eva Krátká, Sdružení Soumrak - Pavel Zeman, Kristýna Šachová, Soumrak z Koutů - Barbora Jančářová, Anna Vrhelová.

Vítězům přeji mnoho úspěchů a věřím, že budou jižní Čechy dobře reprezentovat na celostátní soutěži ve Velkých Losinách.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
František Štangl
František Štangl
Jan Malík
Jan Malík
Losování
Losování
Sál s diváky
Sál s diváky
Rakouští vystupující
Rakouští vystupující
Společné foto
Společné foto
Prohlídka hradu Zvíkov
Prohlídka hradu Zvíkov

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.03.2008 v 22:57 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA