PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

CD Hrajte mě husličky

Po téměř deseti letech činnosti se v Kyjovánku rozhodli zúročit práci malých muzikantů i vedoucích a natočili CD "Hrajte ně husličky".
Jedná se o první nosič dětské cimbálky na kyjovsku. Poslechnout si z něj můžete skladby převážně z domácího regionu, Kyjovského Dolňácka, s úpravami vedoucích muziky Vladimíra Sedláčka, Hany Vašulkové, a také bývalého primáše BROLNu pana Radoslava Zapletala, který se souborem již několik let spolupracuje. Zvláště jeho úpravy velmi nápaditě dokreslují choreografii hravých tanečních pásem souboru. To jistě mohli potvrdit návštěvníci slavnostního koncertu 15.března v Kyjově, kde Kyjovánek své CD představil.
obal CD
obal CD
CD se nahrávalo ve studiu ZUŠ Veselí nad Moravou po tři víkendy v době od června do října 2007, zvuk správně namixoval Stanislav Valášek, s obalem se vyhrála Lenka Gajdová. Finančně celý projekt podpořili

Jihomoravský kraj

Město Kyjov

KLEMPOK KALETA, s.r.o., Sobůlky

TECH TRADE, s.r.o., Hodonín

ESD Osvětimany, s.r.o.
Kořeny Kyjovánku sahají asi do roku 1976, v 80. letech měl až 6 skupin dětí různého věku. V současné době v Kyjově pracují dva na sobě nezávislé soubory s názvem Kyjovánek. Naše skupina (někdy označována Kyjovánek I), pod vedením Hany Vašulkové, pracuje od roku 1998. Dnes zde hraje, tančí a zpívá přes třicet dětí ve věku od devíti do patnácti let. V roce 2007 s námi začínají pracovat děti předškolního věku, které se lidovým hrám, písním a rytmice učí od svých starších kamarádů.

Ve svých pásmech zpracováváme lidové zvyky, tance a říkadla převážně z Kyjovského Dolňácka. Součástí souboru je dětská cimbálová muzika.
Cimbálová muzika Kyjovánku je složena z řad tanečníků a vznikala postupně: před devíti lety děcka tří až pětiletá se začala učit prvním slováckým písničkám, rytmizovat říkadla a také zvládat první taneční krůčky. Protože se lépe tančí při muzice, začali někteří z nich navštěvovat ZUŠ, a hned jak zvládaly první tóny, doprovázely samy sebe. Původní doprovod - harmoniku - doplnili malí houslisti, brzy se přidaly flétny a nakonec cimbál, kontrabas a klarinet... Dodnes jsou muzikanti současně i tanečníky. V současné době hraje v muzice až třináct muzikantů ve věku od desíti do čtrnácti let.
CD "Hrajte ně husličky" si můžete zakoupit v Informačním centru v Kyjově a můžete si jej objednat na stránkách souboru www.kyjovanek.eu, kde uvidíte i další informace o souboru, fotky, akce, můžete si poslechnout ukázky z CD, případně zveřejnit svůj názor na CD v diskuzi.

Kontakt:
František Vašulka
KYJOVÁNEK - dětský národopisný soubor
Čelakovského 371, 697 01 KYJOV
Tel. 724 292800
e-mail: kyjovanek@seznam.cz

CD
CD
koncert 15.3.2008
koncert 15.3.2008
Zveřejněno 31.03.2008 v 00:56 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA