PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dlouholetý člen souboru Kovářovan oslavil 85. narozeniny

Tisková zpráva...
Dlouholetý člen folklorního souboru Kovářovan Alois Pešička oslavil 85. narozeniny
Členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan zpívali a tančili na 85. narozeninách bývalého zpěváka a muzikanta Aloise Pešičky z Pechovy Lhoty. Ten je se svou rodinou a přáteli slavil v neděli 20. dubna v restauraci Na křižovatce v Kovářově. Pro oslavence bylo vystoupení do poslední chvíle utajeno a ani manželka Marta, zpěvačka souboru, mu nic neprozradila. O to byla jeho radost větší, když mu zpěváci a tanečníci přišli pogratulovat svým vystoupením. Pozorně jej sledoval a notoval si známé melodie, zejména pak píseň Kovářovská náves, která provází soubor od jejího založení. Po skončení hudební gratulace obdržel oslavenec od účinkujících dárek, se všemi si připil na zdraví a zavzpomínal na svou práci v Kovářovanu, který v roce 1984 spoluzakládal. Byl jeho dlouholetým zpěvákem a v dobách, kdy v něm chyběli muzikanti, ujal se role hráče na harmoniku, aby mohl soubor vystupovat a rozdávat radost divákům.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
Přejeme panu Pešičkovi jménem celého Jihočeského folklorního souboru Kovářovan hodně zdraví, rodinné pohody, do dalších let jen to nejlepší a velice mu děkujeme za jeho dlouholetou práci, jíž přispěl k rozvoji lidových tradic Kovářovska.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 21.04.2008 v 22:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA