PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Šedesátiny VSPT RADHOŠŤ z Rožnova pod Radhoštěm

V letošním roce si připomínáme šedesát let nepřetržité činnosti Valašského souboru písní a tanců RADHOSŤ z Rožnova pod Radhoštěm.
Začalo to v roce 1948. Po velké folklorní slavnosti III. Valašský rok, který se konal v rožnovském skanzenu v r.1947, si jeho organizátoři uvědomili, že lidový kroj, lidový zpěv, lidový tanec, zvyky a obyčeje pomalu mizí z běžného života a že pro uchování těchto pokladů kulturního dědictví Valašska, je třeba něco udělat.. A tak členové Muzejního spolku v Rožnově pod Radhoštěm pan Miloš Kulišťák a paní Věra Otevřelová zorganizovali skupinu mladých nadšenců, "promísili" je s pamětníky, z nichž mnozí byli účastníky slavnosti I. Valašský rok, která se konala u příležitosti otevření rožnovského skanzenu v roce 1925.

Strýc Miloš Kulišťák vzal heligonku a učil mladé ogary a cérky valašské tance, paní Otevřelová učila zpěv, u Otevřelů se začali scházet muzikanti....."a jelo to" ... a jede to dodnes.
K tomuto našemu jubileu připravil Spolek přátel souboru Radhošť několik akcí, na které srdečně zveme.
Výstava "Radhošť šedesátiletý" - bude instalována v Galerii na radnici od 20.6.2008 do 25.7.2008 a chceme ve spolupráci s T klubem-Kulturní agenturou, převážně na fotografiích, ukázat něco z historie souboru. Prostřednictvím archivních snímků ze souborových, ale i soukromých sbírek se mohou návštěvníci seznámit s bohatou a mnohovrstevnou činností souboru.

Vernisáž 20.června 2008 v 15 hod. na Městském úřadu, Masarykovo nám. v Rožnově p.R.

Posezení se zahraničními přáteli proběhne v pátek 20.června 2008 ve Společenském domě v Rožnově p.R. od 20 hod.

Slavnostní pořad "Radhošť šedesátiletý" se uskuteční na Komorním amfiteátru ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm od 13,30 hod.

V první části pořadu budou účinkovat naši přátelé ze zahraničí: soubor BERI BALOG ÁDÁM z maďarského Körmendu, soubor DRIESKE NIJPERS z belgického Sint-Gillis-Waas a soubor Sing-,Spiel-, Volkstanzgruppe z rakouského Loipersbachu.

V druhé části pořadu cca od 14,45 hod. vystoupí se svým programem soubor MALÝ RADHOŠŤ.

Třetí část pořadu cca od 16 hod. bude věnována významným souborovým osobnostem. Mimo jiné vystoupí PhDr. Jaroslav Štika CSc. A jeho žena Eva Štiková, Jaromír Štrunc st., jubilant Ivan Bělunek (65), Veteran club Radhošť, Irena Děcká a další.

Galakoncert k jubileu "Svatojánská noc s Radhoštěm" začne ve 20 hod. v amfiteátru Na stráni ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Záštitu nad tímto pořadem převzal a mezi gratulanty bude i hejtman Zlínského kraje pan Libor Lukáš

Všichni se těšíme na "Setkání po letech", které se uskuteční 18.října 2008 v tělocvičně Střední zemědělské a přírodovědné školy v Rožnově p.R. Máme na co vzpomínat, tak proč bychom se nesešli.
Připravujeme také DVD, s pracovním názvem "Od jara do jara", na kterém zaznamenáváme úspěšná souborová pásma v podání současné generace souboráků.

Petr Dobrovolný
předseda Spolku přátel souboru Radhošť

Aktualizace z 7.6.2008:
Radhošť, soubor valašských písní a tanců
V letošním roce si připomínáme šedesát let nepřetržité činnosti Valašského souboru písní a tanců RADHOSŤ z Rožnova pod Radhoštěm.
K tomuto jubileu jsme připravili několik akcí, na které srdečně zveme.

Výstava "Radhošť šedesátiletý" - bude instalována v Galerii na radnici od 20.6.2008 do 25.7.2008 a chceme zde převážně na fotografiích ukázat něco z historie souboru.
Vernisáž 20.června 2008 v 15 hod. na Městském úřadu, Masarykovo nám. v Rožnově p.R.

Slavnostní pořad "Radhošť šedesátiletý" se uskuteční na Komorním amfiteátru ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm od 13,30 hod.

V první části pořadu budou účinkovat naši přátelé ze zahraničí: soubor BERI BALOG ÁDÁM z maďarského Körmendu, soubor DRIESKE NIJPERS z belgického Sint Gillis Waas a soubor Sing-,Spiel-, Volkstanzgruppe z rakouského Loipersbachu.
V druhé části pořadu od 14,45 hod. vystoupí se svým programem soubor MALÝ RADHOŠŤ.
Třetí část pořadu od 16 hod. bude věnována významným souborovým osobnostem. Mimo jiné vystoupí PhDr. Jaroslav Štika CSc. A jeho žena Eva Štiková, Jaromír Štrunc st., jubilant Ivan Bělunek (65), Veteran club Radhošť, Irena Děcká a další.

Pořad "Svatojánská noc s Radhoštěm " začne ve 20 hod. v amfiteátru Na stráni ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Záštitu nad tímto pořadem převzal a mezi gratulanty bude i hejtman Zlínského kraje pan Libor Lukáš

Ing.Petr Dobrovolný
Předseda Spolku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.05.2008 v 23:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA