PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Rožnovská valaška 2008

TISKOVÁ INFORMACE
Ve dnech 13. - 15. června 2008 se v Rožnově pod Radhoštěm, v areálu Valašského muzea v přírodě, uskuteční již XVI. ročník Mezinárodního armádního folklorního festivalu Rožnovská valaška s X. přehlídkou skupin historického šermu.

Hlavními pořadateli festivalu jsou Ředitelství personální podpory - Odbor podpory kvality života a Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, spolupořadateli jsou Velitelství Sil podpory a výcviku, Velitelství Společných sil, Folklorní sdružení České republiky, Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno, Zlínský kraj, Město Rožnov pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm.
Záštitu nad letošním ročníkem převzali stejně jako v loňském roce místopředseda vlády ČR Petr Nečas, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš a náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Vlastimil Picek.

Mezinárodní armádní folklorní festival Rožnovská valaška
Festival Rožnovská valaška si získává stálou přízeň návštěvníků zejména zajímavou dramaturgií. Spojení folkloru a historického šermu spolu s nabídkou produkce lidových řemeslníků, ale i tradiční krajové gastronomie v krásném prostředí Valašského muzea v přírodě nabízí zajímavé zážitky a pestrou podívanou nejen vyhraněným zájemcům o lidovou hudbu, zpěv a tanec, ale mnoha dalším, kteří chtějí prožít zajímavé víkendové dny.
Na festivalu se představí dětské i dospělé soubory a skupiny, zřizované nebo spolupracující s Armádou České republiky i pozvaní hosté, včetně souborů z Kolumbie, Rakouska a Slovenska. Celkově se diváci mohou těšit na vystoupení 16 folklorních souborů a 10 skupin historického šermu.
Program festivalu připravil Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, který se spolu s Odborem podpory kvality života Ředitelství personální podpory významnou měrou podílí i na zajištění organizačního a technického zázemí celé akce.
Festival bude oficiálně zahájen v pátek večer programem Vítejte na Valašce (účinkují VUS ONDRÁŠ, jednotka Čestné stráže AČR a hudební skupina Čechomor).
Programů bude celkem osmnáct. Návštěvníci by si neměli nechat ujít například Švejkoviny (program hostujících folklorních souborů) či Husľovačku v podání hostů ze Slovenska - taneční skupiny Dragúni, KMAF s lidovou hudbou Muzička, samostatné pořady dětských, dospělých a zahraničních souborů, přehlídku historického šermu či rekonstrukci historické bitvy. Chybět nebude ani sobotní noční společná zábava při cimbálových muzikách uváděná pod názvem Do krku aj pod nohy.
Nedělní dopoledne bude opět vyhrazeno převážně dětem. Kromě dalšího ročníku soutěžní přehlídky dětských zpěváčků Trylky Jaroslava Juráška, se v areálu Rožnovského rynku uskuteční dětský den s názvem Kdo si hraje, nezlobí (soutěže pro děti, ukázky techniky hasičského záchranného sboru a městské policie,šermířská vystoupení, střelnice a další doprovodné akce).
Součástí Rožnovské valašky budou opět Dny lidových řemesel a tradiční gastronomie a první ročník pochodu Klubu českých turistů Za Rožnovskou valaškou.

Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas Brno a Radio Proglas. Dalšími mediálními partnery Rožnovské valašky (členského festivalu FoS ČR) jsou Český rozhlas, Dětská tisková agentura,Mediatel - Zlaté stránky a www.borovice.cz . Festival dále podpořili: MŠMT ČR, ACR Alfa, MAITREA, CARDION, s.r.o., Starobrno, a.s., Art Lighting Production, s.r.o., DUB 3000 a.s. a Vinné sklepy Lechovice, s.r.o.

Po dobu konání festivalu je do celého areálu Valašského muzea v přírodě VSTUP VOLNÝ.
Podrobný program festivalu Rožnovská valaška 2008 lze najít na
Kontaktní osoba: Hana Maděrová, tel.: 603 423 496, maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.06.2008 v 00:38 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA