PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dětské folklorní dny Liptál 2008

21. Dětské folklorní dny v Liptále - 13.-15.6.2008
Pět dětských folklorních souborů (Valašenka, Vonička, Ovečky, Malá Lipta a Malůšata) se představilo v sobotu 14. června, tedy první den 21. ročníku Dětských folklorních dnů v Liptále. Krásný přírodní kulturní areál ožil dětskými hlásky a tanci. Přestávky vyplnila soutěž O liptálského ptáčka zpěváčka. V kategorii starších dětí ji vyhrála Lenka Mrlinová. Není to její první úspěch, letos reprezentovala Liptál i na celostátním finále Zpěváček 2008 ve Velkých Losinách. Dostala se mezi 10 nejlepších a obdržela cenu Jaroslava Juráška.
Po dětském programu se návštěvníkům Dětských folklorních dnů v Liptále představil se svým novým programem, nazvaným Povedená sezóna anebo Z každého trošku, VUS Ondráš. Stejně jako včera v Rožnově pod Radhoštěm musel Ondráš i tady několikrát přidávat.
Dětské folklorní dny v Liptále už tradičně doprovází výstava prací dětí z místních škol. Letos ji zajistila zdejší Základní škola. Výstava se jmenuje U nás na dědině a je to vlastně procházka Liptálem prostřednictvím dětských obrázků. Hezký a neotřelý nápad!

Návštěvníky také jistě zaujmou dřevěné sochy, které zdobí obec. Sochy vznikají vždy při tzv. Velkém Liptále, který se koná pravidelně v srpnu.
Pro úplnost je třeba dodat, že Liptál je vesnicí roku 2006 a hned po skončení Dětských folklorních dnů čeká důležitou návštěvu. Přijedou porotci evropské soutěže vesnice roku. Liptál bude mít 4 hodiny na to, aby je zaujal. Držíme palce.

Slávek Hrzal
Dětská tisková agentura
603 426 422

2008
Zpráva z Liptálu

21 . Dětské folklorní dny v Liptále
Ve dne 13. - 15. června 2008 proběhl v Liptále již 21. ročník Dětských folklorních dnů.
Záštitu nad festivalem převzali paní Alena Gajdůšková, pan Libor Ambrozek a pan Stanislav Mišák.
V pátek 13.6. v 15.30 hodin byla zahájena výstava s názvem "U nás na dědině", kterou připravily děti za ZŠ Liptál pod vedením paní Petra Pilné.
Sobotní a nedělní program začal v 11.00 hod. přijetím vedení souboru, hostů a sponzorů starostou obce panem Miroslavem Vaculíkem a ředitelem festivalu panem Ladislavem Michálkem.
Hlavní dětské programy byly zahájeny, jak v soboru, tak i neděli ve 14.00 hod. V obou hlavních dnech pro diváky vystoupily dětské soubory z blízkého okolí. V sobotu se představily soubory: Valášenka z Vidče, Vonička ze Zlína, Ovečky z Valašského Meziříčí a domácí Malůšata a Malá Lipta. V neděli pak soubory: Malý Klobučánek z Valašských Klobouk, Malé Zálesí z Luhačovic, Děcka z Hošťálkové, Valášek z Horního Lidče, Dětská skupina orientálního tance z Alceda - Vsetín a domácí Malůšata a Malá Lipta. Součástí hlavního programu byla i pěvecké soutěž "O litálského ptáčka zpěváčka", ve které si zazpívaly děti z jednotlivých souborů Zúčastnilo se jich celkem 31. Porota ocenila všechny zpěváčky za účast a velmi je pochválila za krásný zpěv. Proto se vítězi stali všichni. Ale i přesto ocenila v sobotu v 1. kategorii Barboru Balášovou (5. - 9. let) ze souboru Ovečky a v neděli Filipa Miku z Hošťálkové. V 2. kategorii (10. - 15.- let) v sobotu Lenku Mrlinovou z Malé Lipty a v neděli Moniku Zbožínkovou z Malého Zálesí.
Bonbónkem v sobotním programu bylo vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna, který se představil se svým novým programem s názvem Povedená sezóna, aneb "Z každého rožku trošku."
Jelikož nám počasí přálo, věříme, že se dětem a divákům v Liptále líbilo a zároveň vás všechny zveme na 39. MFF Liptalské slavnosti 2008.

Andrea Čalová
andrea.calova@seznam.cz

DTA

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.06.2008 v 23:02 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA