PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bude plné
dobré muziky

Valašské Klobouky 15. až 17. srpna 2008
Tisková zpráva
Uprostřed léta se Valašsko rozezvučí lidovým tónem. Znovu se setkají muzikanti všech žánrů lidové hudby a předvedou to nejlepší, čím je hudební múza obdarovala. Dechovky, cimbálovky, pěvecké sbory, taneční soubory a folklorní sdružení se o víkendu od 15. do 17. srpna 2008 přijedou v hojném počtu představit do Valašských Klobouk, vždyť právě zde se bude odehrávat již VI. ročník Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Setkávat se však mohou nejen hudebníci, tanečníci a zpěváci, ale také vy, návštěvníci a posluchači dobré muziky! Přijďte načerpat sílu s radostí a elánem sršícího festivalu, který vás jistě zahřeje na srdci.
Jako již tradičně se bude festivalové dění paralelně odehrávat ve dvou centrech, a to ve Valašských Kloboukách, sousedním Brumově-Bylnici a v neděli od 1000 i v Lázních Luhačovice, kde vystoupí v rámci festivalu dechová hudba Tofgräber-Kapelle z Holandska a slovenský folklorní soubor Žofia. Vystupující kapely a soubory se budou představovat publiku v jednom i druhém městě. Obě centra festivalu jsou pro návštěvníky vysoce atraktivní a okouzlující svou bohatou historií. V kombinaci s krásným srpnovým sluníčkem se jedná o harmonii vskutku přitažlivou.
Festival je připravován s pečlivostí organizátorů a záštitu nad ním převzal poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Josef Smýkal, který je zároveň prezidentem Setkání muzikantů. Letošní ročník nabídne opět lákavý program s pestrou škálou melodií. Aktivně se zapojí na stovky muzikantů a zpěváků. K dobré náladě svým hudebním umem přispějí domácí muziky, jako dechové hudby Dúbravanka, Valaška a cimbálovka Píšťalenka . Festivalový program připravuje pro návštěvníky také některé exotické překvapení.
Festival odstartuje v pátek 15. srpna, kdy ve 14 hodin zahájí Český rozhlas Brno ze svého improvizovaného studia na Městském úřadě Valašské Klobouky přenos s řadou vzácných hostů v pořadu Randes-vous z Valašských Klobouk. V průběhu festivalu pak bude ČRo vysílat řadu přímých vstupů. Páteční večer bude patřit především chrámové hudbě v kostele Povýšení sv. Kříže a koncertu hudebních skupin na náměstí.

V sobotu se po celý den bude Setkání muzikantů odehrávat ve svižném tempu. Není divu, vždyť na pořadu dne je náročný maratón hudeb. Náměstí bude hostit promenádní koncert s hlavním děním všech kapel, v kulturním domě Klobučan se budou ochutnávat moravská vína podbarvená tóny cimbálu a houslí a večer bude příležitost pěkně si zatančit na taneční zábavě. Ještě předtím se však všichni vystupující muzikanti sejdou naráz na pódiu při společném vystoupení. Nelze opomenout skvostnou tečku za pestrým dnem, tedy velký ohňostroj.

Neděle coby závěrečný den nebude programově nijak chudší. Náměstí ve Valašských Kloboukách bude hostit promenádní koncert s řadou známých tváří, včetně souborů ze zahraničí a festival pak v podvečer utichne po koncertu na rozloučenou.
Jestli máte rádi veselé melodie lidové hudby, jestli si rádi zanotujete známá slova a aspoň lehce se pohupujete do taktu, jestli máte rádi přátelská setkání, pak právě pro vás je Mezinárodní hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech to pravé.

Přijďte se pobavit, poslechnout příjemnou hudbu a dobře si zatančit.
Přijďte se seznámit s folklorem jiných regionů a zemí.
Přijďte se setkat se svými přáteli i s muzikanty, kteří se na vás těší.
Přijďte na Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Jste srdečně zváni!

SMBK o. s.
Valašské Klobouky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.08.2008 v 12:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA