PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan tančil a zpíval na Doudlebských dožínkách

V sobotu 6. září se Jihočeský folklorní soubor Kovářovan představil divákům na XI. Doudlebských dožínkách, kam přijel na pozvání souboru Doudleban, s nímž jej pojí dlouholeté přátelství.
Společně s dalšími soubory tak Kovářovan opět po roce přijel se svými písněmi a tanci z národopisné oblasti Kozácka na tuto tradiční akci, jenž je pořádána na oslavu sklizené úrody.
Za hudby a zpěvu i letos jely obcí koňmi tažené ozdobené dožínkové povozy se členy jednotlivých souborů, kteří tak veselými písničkami zvali přihlížející diváky na zahájení programu. Sobotní počasí bylo nadmíru slunečné a tak po příjezdu povozů na Čapák, místa konání dožínek, všichni účinkující rychle chvátali ke stánkům s občerstvením, aby si před vlastním vystoupením svlažili vyprahlá hrdla. Diváci zaujali svá místa v hledišti a po čtrnácté hodině na přírodním parketu zahájil dožínkovou slavnost svým programem a předáním ozdobeného věnce z klasů domácí soubor.
z vozu dolů
z vozu dolů
ženy na voze
ženy na voze
Po skončení jeho vystoupení se již začal připravovat na podium Kovářovan, který nezapomněl na tradiční příjemné překvapení pro své kamarády z Doudlebanu. Oba soubory si již dlouhá léta vyměňují na svých akcích dárky a tak i letos byli diváci v očekávání, s čím Kovářovští přijeli. V proutěném koši se skrývala libě vonící kytice spletená z uzenářských dobrot, kterou Kovářovští darovali svým přátelům ze zbytku "zlaťáků" věnované souborem Doudleban na letošním kovářovském festivalu. Poté se již na parketu rozezněl program s názvem Zvesela do tance, se kterým se Kovářovan při letošních dožínkách představil.
předání daru
předání daru
na jevišti
na jevišti
Na Doudlebské dožínky zavítal i hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, jenž poděkoval pořadatelům za udržování lidových tradic v Doudlebech i v Kovářově a vyjádřil radost ze setkávání souborů i diváků, kteří takovéto akce navštěvují.
Kovářovan s hejtmanem
Kovářovan s hejtmanem
Chtěli bychom vyjádřit poděkování souboru Doudleban za pozvání a věříme, že se s ním opět setkáme v příštím roce na Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.09.2008 v 19:50 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA