PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Martinské hody

Martinské hody v Kyjově
Termín: Pátek 7. listopadu 2008 ~ Neděle 9. listopadu 2008
Místo: Kyjov, Dům kultury Kyjov
Slovácký soubor Kyjov
Letošní kyjovští stárci srdečně zvou všechny folklórní příznivce z Kyjova, okolí i z daleka na slavné Martinské hody. Ty se zapálí v pátek 7. listopadu na Rozmarýnkové besedě u cimbálu s CM Jury Petrů od 20:00 na domě kultury v Kyjově.

V sobotu 8. listopadu ve 14:00 vyjde od Muzea-Zámečku veselý krojový průvod nejprve k radnici, kde stárci oficiálně požádají pana starostu o povolení hodů. Poté se průvod směle vydá pro stárky a hodový věnec.

Ve 20:00 na domě kultury v Kyjově vypukne bujará zábava s dechovkou Žadovjáci, cimbálkou Jury Petrů, "zatahováním do řetazu", tancem, zpěvem a vínem.
V neděli 9. listopadu ve 14:00 vyjde od hospody U Jančů v Netčicích zpočátku vlažný, ale posléze již opět veselý, průvod pro stárky a káčera. Průvod bude zakončen před radnicí tradičním "kradením" čili "mlácením káčera". Namláceno ale asi opět dostanou zloději, kteří se pokusí káčera ukrást. Nebo se letos najde někdo, kdo káčera přece jenom ukradne???

Ihned po ukončení mlácení káčera bude následovat oddechová zábava s dechovkou Žadovjáci a rozprodáváním hodového věnce. Stárci vyhlásí sólo troufalým zlodějům a připijí na jejich odvahu a modřiny. Je to tradičně ideální zábava pro ty, kdo si chtějí opravdu zatančit. Předpokládaný konec zábavy je ve 21:00.

Srdečně zvou kyjovští stárci Michal Holý, Milan Pokorák ml. a jejich půvabné stárečky.

Pořádá: Slovácký soubor Kyjov a Městské kulturní středisko Kyjov
URL: www.slovackysoubor.cz
E-mail: info@slovackysoubor.cz

Předprodej: +420-518-614-525, +420-518-614-624
E-mail: predprodej@mkskyjov.cz, program@mkskyjov.cz

Jakub Džubera (Slovácký soubor Kyjov)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Slovácký soubor Kyjov
Zveřejněno 31.10.2008 v 22:04 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA