PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Na Horňácku rozřšiřují kulturní akce

Velká nad Veličkou- Díky vypsání dotací z Místní akční skupiny Horňácko a Ostrožsko se mohou ještě letos těšit v příhraničním regionu na tři zcela nové kulturní-folklorní akce.
"Bylo by škoda, abychom nepodali pomocnou ruku, kde se v současnosti přetěžko hledají sponzoři. Krizi v kultuře nesmíme dovolit. Vedle Velké jsem ještě vyzval s nápadem něčeho nového zorganizovat i kulturní činovníky v okolních obcích," tvrdí kulturní aktivista a iniciátor Antonín Vrba. "26. září plánujeme v centru regionu setkání vypravěčů s názvem-Humor-koření našeho života, při kterém hodláme "oživit" vzpomínkou jednoho z nejslavnějších osobností vypravěčského "kumštu" na Moravě Vaška Mlýnka z Kuželova.
Na 17. října jsem oslovil Sdružení za obnovení Suchovskéj republiky uspořádat setkání harmonikářů a heligonkářů. K účasti na obou akcích již nyní hledáme a tímto vyzýváme z Horňácka, Ostrožska a ze slovenských Kopanic-nepohrdneme však ani z jiných regionů, především nové "obyčejné umělce," z řad hospodských sedánek či společenských akcích, které bychom chtěli dostat účinkovat na pódium. 22. listopadu uspořádá pořad Drapte, drapte drapulenky v Javorníku místní pěvecký ženský sbor.
Mikroregion HORŇÁCKO
Určitě velmi zajímavý kulturní projekt s názvem Stáří o lásce, mládí o smrti podpořený Jihomoravskou komunitní nadací připravuje Vrba s pražským umělcem Vladimírem Mertou. Program měl dát dohromady několik folklorních rodin z tří až čtyř generací. "Jasno mám akorát v tom, že akce musí proběhnout do konce roku. Jelikož je na Slovácko v kulturní termínovce doslova nabito, hledám ještě nějaký volnější termín a hlavně sonduji folklorní místo pro uspořádání, kde chodí hodně diváků. Zvažuji Kyjov, Břeclav, Ostrožskou Lhotu, Uherské Hradiště, Hluk či Uherský Brod. Na Horňácku pravděpodobně ne, protože zde zase takový zájem místní veřejnosti není, jak se zdá přespolním i když by si to tento proslavený folklorní region určitě více zasloužil," dodává a míní organizátor Veličan Tonda Vrba.

(red, Velká nad Veličkou)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Mikroregion HORŇÁCKO
Zveřejněno 31.05.2009 v 17:53 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA