PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

60 LET Hořeňáku

Je to již dlouhých 60 let, co soubor písní a tanců Hořeňák z Lázní Bělohrad přináší lidem svým vystupováním radost.V roce založení 1949 si asi nikdo z tehdejších členů nepomyslil, že ještě v roce 2009 bude tento soubor vystupovat a sklízet takové ovace, tak jak je jejich zvykem po celé České republice i v dalekém či blízkém zahraničí.
Jak takové krásné jubileum oslavit? No přece tancem a zpěvem, tím, co je Hořeňákům nejbližší. A jelikož sami oslavenci toto výročí neberou na lehkou váhu, připravili si pro vás speciální pořad. Tento se koná v rámci 35. Slavností písní a tanců Pod Zvičinou (mimochodem 35 je také kulaté číslo) 20. června 2009 ve 21 hodin v Zámeckém parku v Lázních Bělohrad.

Již jste měli tu čest vidět tančit folklor na vážnou hudbu? Nebo na rakenroll? Ať je již vaše odpověď jakákoliv, neváhejte a přijďte se podívat osobně. Opravdu to stojí za to. Toto odvážné pojetí lidových zvyků a jejich propojení s různým typem hudby a s různým obdobím máte možnost spatřit pouze jednou. Pouze jednou tento pořad uvede soubor Hořeňák, a to právě k příležitosti svých kulatých narozenin. Hořeňáci si takový "kousek" mohou dovolit, vždyť ročně předvedou své umění přibližně 70 krát, takže zkušeností mají dostatek, ale na druhou stranu tancovat na jinou než lidovou muziku je pro ně také nové.

Souborem za svých 60 let prošla spousta tanečníků, muzikantů a zpěváků a právě jim pozvání Hořeňáků míří přímo od srdce. Vzkazují:" Přiďte pobejt a spolu s námi zavzpomínat na doby, kdy i vy ste propotili nejednu košili a protancovali nejedny boty. Přiďte prostě všichni, kdo nás znáte a vy co nás neznáte, tak to přiďte teprve, ať tu neznalost doženete".
Datum konání: 20. června 2009
Místo konání: Zámecký park v Lázních Bělohrad
Čas konání: 21,00 hodin
Poskytl: FoS ČR
http://horenak.belohrad.net/

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.06.2009 v 01:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA