PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Pozvánka na XXI. mezinárodní festival Setkání s folklorem

21. a 22. srpna 2009 Hradec Králové / Hrádek u Nechanic
V pátek 21. srpna v Hradci Králové a druhý den na Hrádku u Nechanic se sejdou příznivci lidové muziky a tance na XXI. ročníku mezinárodního festivalu "SETKÁNÍ S FOLKLÓREM". Na tuto příjemnou akci vás zvou členové souboru Kvítek, který je hlavním pořadatelem festivalu, a spolupořadatelé Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, Folklorní sdružení ČR a zámek Hrádek u Nechanic.
Mezinárodní folklorní festival Setkání s folklorem
V pátek odpoledne se z Baťkova náměstí po pěší zóně vydá průvod zúčastněných souborů do Jiráskových sadů. Zde od 17 hodin začíná hlavní festivalový program. Večer ve 20 hodin se mohou diváci se soubory setkat ještě na pěší zóně v centu města, kde festival pokračuje volnými vystoupeními souborů. V sobotu se festival přestěhuje na Hrádek u Nechanic, kde vystoupení začínají v 15 hodin v areálu zámeckého parku. Posledním programem festivalu je ve 20 hodin Společenský večer v Mediu v Hradci Králové.
Vedle hostitelského souboru Kvítek se festivalu zúčastní soubor Červánek z Hradce Králové, Krušnohor z Chomutova a Danaj ze Strážnice. V pátečním programu se představí ještě zahraniční host (pravděpodobně soubor z Číny). Sobotní program zpestří Hradecká cimbálová muzika.
Festival v Hradci má spíš komornější ráz, o to však přátelštější a bezprostřednější atmosféra ho provází. V závěru každého koncertu si diváci zazpívají spolu s účinkujícími jednu sloku písničky Vokolo Hradce, která se stala - jak jinak - znělkou festivalu.
Patronát nad XXI. festivalem Setkání s folklorem přijali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR David Kafka, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a primátor města Hradec Králové Otakar Divíšek.

Festival se koná za podpory Královéhradeckého kraje, Města Hradec Králové, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva kultury ČR. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Místní infostránky, Dětská tisková agentura, www.borovice.cz, ACR Alfa, TV NOE, časopis FOLKLOR.

Více informací naleznete na www.kralovehradecky.fos.cz a www.folklornisdruzeni.cz.
Folklorní soubor Kvítek se věnuje zpracování říkadel, písniček a tanců zejména vlastního regionu - Hradecka, Podorlicka, Podkrkonoší a východních Čech. Muzika si ráda zahraje i písničky z jiných oblastí Čech, Moravy a Slovenska. Za dobu svého působení soubor uskutečnil celou řadu vystoupení doma i v zahraničí. Kvítek je každoročně pořadatelem festivalu Setkání s folklórem, v Hradci Králové zavedl tradici vánočních koncertů Kvítek vánoční a také akci Folklórní muzicírování. Muzikanti a zpěváci se podíleli na nahrávce audiokazety vánočních koled "Spi, spi, neviňátko" a na jaře 2002 vzniklo souborové CD "Lidové písničky nejen z Hradecka".
Program Setkání s folklórem 2009
pátek 21.8.2009 Hradec Králové
14:45 hodin přijetí na magistrátu
15.30 hodin: průvod z Baťkova náměstí po pěší
zóně do Jiráskových sadů
17-19 hodin: podium v Jiráskových sadech
(v případě nepřízně počasí Adalbertinum)
20-21 hodin: pěší zóna města

sobota 22.8.2009
15-17 hodin: areál zámeckého parku Hrádek u Nechanic
(v případě nepřízně počasí Kulturní dům)
20 hodin Hradec Králové: Společenský večer v Mediu

Kontakt:
Marie Pancířová, ředitelka festivalu
Tel.: 775 119 463
E-mail: marie.pancirova@faf.cuni.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.08.2009 v 23:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA