PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Okřešánek tančil na Makarské riviéře v Chorvatsku

4. září odcestoval dětský folklórní soubor ze ZŠ Okříšky do Chorvatska, aby přispěl svým vystoupením ke kulturnímu programu na Makarské riviéře.
V rámci Makarského kulturního léta potěšil Okřešánek svými písněmi a tancem nejen místní obyvatele, ale také velké množství turistů, kterých zde bylo i po hlavní sezóně opravdu mnoho.
Celkem vystupoval Okřešánek třikrát a vždy na jiném místě.
První vystoupení proběhlo v městečku Živogošče, nedaleko místa, kde Okřešánek celý týden pobýval v nedalekém kempu. Pro velký úspěch obdržela vedoucí souboru od jednoho z diváků také další nabídku na festival na Slovensko.
Druhé vystoupení mohli diváci zhlédnout v Gradacu. Jelikož děti ze souboru trénovaly na večerní vystoupení během dne, přilákala hudba a zpěv několik "zvědavců", kterým se zkouška líbila a do Gradacu vzdáleného 19 km od místa pobytu se přijeli na vystoupení podívat.
Třetí vystoupení bylo zorganizováno v Drveniku, kde byli diváci převážně z Německa. Jelikož se jednalo spíš o starší generaci diváků, bylo vystoupení Okřešánku oceněno velkým potleskem, český folklór v podání dětí se Němcům velice líbil.
Okřešánek, folklorní soubor
Celý týdenní pobyt si děti řádně užily. Kromě tancování strávily samozřejmě určitý čas výlety za účelem poznávání místní krajiny, koupáním a potápěním v moři. Zpestřením byl také celodenní výlet na lodi na ostrov Hvar, kde všechny čekalo koupání na písečné pláži a prohlídka městečka Sučuraj. K projížďce samozřejmě patřil i fishpicnic přímo na lodi. V průběhu plavby zhlédli všichni "námořníci" městečko Igrane, nad kterým ční opevněná věž Kula Zale ze 17. století, jež byla postavena na obranu proti Turkům. Po celou cestu byla loď doprovázena hejny racků a nechyběli ani delfíni.
12. září skončil pobyt Okřešánku v Chorvatsku a s pozváním na příští ročník Makarského kulturního léta odcestoval zpět do Okříšek.

Zaslala Ilona Mikešová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 22.09.2009 v 22:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA