PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IV. Reprezentační vševalašský bál

V sobotu 30. ledna 2010 se bude v Domě kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm konat čtvrtý Reprezentační vševalašský bál, který je putovní a v roce 2010 se bude tato prestižní akce konat ve Frenštátě p.R.
Sejdou se zde valašské soubory a jejich muziky ze všech obcí a měst Valašska, od Frenštátu p. R. až po Zlín. Představitelé města Frenštát p. R. přeberou "štafetu" od představitelů města Valašské Klobouky, kde se konal třetí ročník tohoto bálu. Předchozí ročníky probíhaly v Bystřici pod Hostýnem a ve Vsetíně, což bylo v roce 2008 v rámci oslav 700 let města Vsetína.
V programu bálu vystoupí devět souborů z Valašského folklorního sdružení a kromě cimbálové muziky místního Valašského souboru Sedmikvítek, který je jedním z pořadatelů akce, budou k tanci i poslechu vyhrávat muziky všech vystupujících souborů
V programu uvidíte také odzemek a budete si moci zatančit různé figurální tance. Nebudou chybět ani taneční hry a obvyklá závěrečná soutěž pro krojované i civilní účastníky bálu.
Společným úkolem Valašského folklorního sdružení, Kulturního zařízení Města Frenštát p.R. a Valašských souborů Sedmikvítek a Radhošť z Trojanovic, jako pořadatelů bálu je, aby na bále vládla pohoda, radost a veselí jak krojovaných, tak i civilních návštěvníků bálu, mezi nimiž přivítáme též významné osobnosti veřejného života a sponzory bálu. Všichni účastníci bálu se mohou těšit na různé gastronomické valašské speciality. Vzhledem k významu a rozsahu akce budou ke zpěvu, tanci a přátelskému posezení využity všechny prostory Domu kultury.
Cílem Reprezentačního vševalašského bálu je prezentovat pro širokou veřejnost tradice a krásu valašského folkloru.

Jana Šamánková
jana.samankova@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 11.10.2009 v 23:17 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA