PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeské folklorní sdružení vydalo DVD z akce "Posvícenské setkání"

Jihočeské folklorní sdružení vydalo v těchto dnech dokumentační DVD kulturní akce "Posvícenské setkání", jenž se uskutečnilo 31. října tohoto roku v rámci příhraničního projektu partnerských organizací JFoS a Volkskultur Niederösterreich "Za lidovými tradicemi se sousedy" v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí.
Jihočeské folklorní sdružení
obal DVD
K připomenutí přikládám tiskovou zprávu z uvedené akce:

Kulturní vystoupení, posezení s přáteli, seminář, koncert, řemeslné dílny-kovářství, drátenictví, práce na hrnčířském kruhu, taneční dílna, soutěže, diskotéka, opékání špekáčků u táboráku, dechová hudba, návštěva kláštera, návštěva muzea dobré jídlo i pití. To vše se odehrálo při Posvícenském setkání, jenž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Volkskultur Niederösterreich v rámci příhraničního projektu "Za lidovými tradicemi se sousedy".

Celý program se uskutečnil převážně v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí v sobotu 31. října za účasti jihočeských souborů Javor, Malý Furiant, Kovářovan a dolnorakouských souborů Wachauer Trachten- und Heimatverein Krems-Stein, Vokalensemble Pressbaum, které tak společně oslavily úspěšné rozvíjení přátelských vztahů mezi Jihočeským folklorním sdružením a Volkskultur Niederösterreich.

Setkání se zúčastnila také manažerka Volkskultur Niederösterreich Verena Hofstetter, předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica, generální sekretář zahraničních vztahů FoS ČR Jarmila Mrnuštíková, za Jihočeský kraj-Kulturní most Hermína Mocová i ředitel Hotelu Zvíkov a víceprezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Jindřich Žydek i další hosté.

Popisovat průběh celého setkání by zabralo mnoho stránek. Proto bych chtěl na základě velmi příznivého hodnocení od našich zúčastněných souborů, hostů a zejména rakouských přátel poděkovat všem zúčastněným souborům, dále organizátorům z řad výboru JFoS a Kovářovanu, jenž dohlíželi na hladký průběh akce a starali o přítomné hosty. Za podporu Posvícenského setkání děkuji i našim partnerům - Hotelu Zvíkov, Pivovarskému dvoru Zvíkov, Pekařství Kovářov, Ateliéru Radost a v neposlední řadě i Jihočeskému kraji a obci Kovářov.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
IČ: 26544636, DIČ: CZ26544636
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062 www.jfos.cz

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Zveřejněno 14.12.2009 v 23:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA