PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jablúčko a sakura se opět představí svým posluchačům

Přesně po roce se vrací na českou hudební scénu mezinárodní projekt Jablúčko a sakura, jehož dominantním rysem je setkávání českých a japonských hudebníků a jejich kultur. Česko-japonská setkání s lidovou písní tentokrát zavítají do Sušice a do Prahy.
Účastníci česko-japonského projektu Jablúčko a sakura
Účastníci projektu Jablúčko a sakura: Trio Yukiko Sawa a cimbálová muzika Pramínky.
Ve dnech 17. a 18. března se posluchačům představí Trio Yukiko Sawa ve složení Yukiko Sawa (klavír), Shoko Kosugi (flétna), Kaoru Nakayama (violoncello) a moravská cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Zdeňka Buriana z Kopřivnice. Na obou koncertech zazní japonské a moravské lidové písně, a to jak v samostatných blocích obou hudebních seskupení, tak i v závěrečném bloku společně nastudovaných skladeb. Posluchači tak budou mít vynikající možnost srovnání těchto rozličných kultur.
První koncert se uskuteční v Kulturním domě v Sušici v sobotu 17. března od 19.30 hodin. V neděli 18. března v 11.00 hodin se pak obě hudební tělesa představí posluchačům v kostele Panny Marie Královny míru v Praze 4-Lhotka.
"Spoluzakladatelkou projektu Jablúčko a sakura je klavíristka Yukiko Sawa. Mottem prvního ročníku, který se konal v září 2005, bylo japonsko-české setkání klasiků klavírní a vokální hudby. Partnerem klavíristky Yukiko Sawy se stal vokální soubor Facies musicae z Kopřivnice," uvedl organizátor projektu Josef Melnar.
"Druhý ročník, zrealizovaný v březnu 2008 ve znamení japonsko-českého setkání s klasiky klavírní a symfonické hudby, se vyznačoval spoluprací se čtyřmi moravskými komorními orchestry a žáky uměleckých škol. Třetí ročník, který se uskutečnil v březnu 2011 a nyní připravuje své opětovné uvedení, se nese v duchu česko-japonského setkání s lidovou písní. Koncerty slibují neopakovatelné zážitky při umělecké konfrontaci obou kultur a jejich bohaté historie," dodal Melnar.
Stejně jako v loňském roce tak i letos koncert moderují organizátor projektu Josef Melnar a umělecký vedoucí cimbálové muziky Pramínky Vladan Jílek.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 13.03.2012 v 09:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA