PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Národní dny sportu a kultury

Uspořádat Národní dny sportu a kultury 2000 (NDSK 2000) a zařadit je do kontextu akcí připravovaných pro poslední rok druhého milénia, bylo společným rozhodnutím většiny občanských sdružení v tělovýchově a sportu. Proto iniciátory NDSK 2000 bylo mile přijato rozhodnutí Folklorního sdružení ČR účastnit se akcí zařazených do jejich programu.
Je potěšující, že naše veřejnost považuje tělovýchovu a sport za specifickou součást našich kulturních tradic a řadí je mezi významné hodnoty českého národa.
Záštitu nad NDSK 2000 převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, hlavní město Praha a Český olympijský výbor. Programové zaměření Národních dnů sportu a kultury 2000 bylo orientováno především do okresů a měst, kde se očekávalo, že programy přispějí k rozvoji občanského života, spolkových tradic a činorodého života. V převážné většině okresů a v některých městech byly ustaveny společné organizační výbory, které soustřeďovaly nabídky občanských tělovýchovných a sportovních sdružení k sestavení společného programu.
Folklorní sdružení ČR, které sdružuje velké množství nejen dětských a mládežnických folklorních souborů, ale též kolektivů, v nichž jsou sdruženi dospělí občané, doporučilo zapojení těchto svých složek do místních programů, neboť pohyb, hudba a zpěv patřily vždy k radostným aktivitám mládí. Soubory Folklorního sdružení ČR v řadě měst a obcí velmi významně obohatily program akcí NDSK 2000, připravovaných pro širokou veřejnost. Samostatným vystoupením se folklorní soubory velmi úspěšně prezentovaly také na vyvrcholení NDSK 2000 na XIII. všesokolském sletu v Praze. Folklorní sdružení se významně podílelo také na ukončení Národních dnů sportu a kultury 2000, jímž se stal minulý ročník Festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem v Luhačovicích.
Dne 25. ledna 2001 se v jednacím sále Senátu Parlamentu ČR naposledy sešli pořadatelé Národních dnů sportů a kultury 2000, aby společně vyhodnotili jejich průběh a ocenili ty spolupracovníky a organizace, kteří se nejvíce zasloužili o zdar a úspěch celé akce. Ocenění obdrželo také Folklorní sdružení ČR a z řad našich členů Věra Haluzová, Anna Buroňová, Josef Hanák a Jiří Pokorný. Nejen jim, ale všem oceněným, mezi nimiž byl např. také Jan Čumpelík, k uznání jejich práce blahopřejeme.

Miloslav Tempír

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 08.03.2001

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA