PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vánoční folklor v Brně a Vyškově

Již několik let se konají během prosince kulturní vystoupení na částečně krytém pódiu na náměstí Svobody v Brně.
Vedle školních kolektivů, v jejichž programech samozřejmě převládají koledy, se na pořadech významnou měrou podílely folklorní soubory. Letos to byl Brněnský Valášek (ten účinkoval dokonce pětkrát!), Iskérka, Pištělákův soubor, Púčik, Hanáček, Líšňáček a Heřmánek. Mezi hosty z jiných měst zaujal především Jarošáček z Mělníka. Předvedl zajímavý, asi hodinový pořad, ve kterém se objevilo mj. poetické pásmo Tanec o dětský vrkoč, které zaujalo již na Dětské Strážnici. Byla to jedna ze vzácných příležitostí, při které mohli Brňané shlédnout jeden z předních českých souborů, které se zde jinak (např. na brněnském MFF) prakticky neobjevují.
Už počtvrté v předvánoční pátek (22. prosince) uskutečnily soubory Trnka a Klebetníček v pěkném prostředí vyškovského zookoutku vystoupení nazvané Od adventu do tří králů, stejně jako v minulých letech za značného zájmu veřejnosti. Velmi zajímavý a poutavý pořad umocňovalo téměř autentické prostředí se skutečnými jeslemi a dokonce živým oslíkem a velbloudem. Celým pořadem, který se setkal u publika s velkým ohlasem, provázela svým osobitým projevem vedoucí Klebetníčku Marie Pachtová, jednotlivé oddíly pásma vhodně oddělovaly výstupy ponocného.

Pavel Šafařík

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 08.03.2001

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA