PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Benešáček dvacetiletý

Pozvánky, upoutávka na náměstí a plakáty v Benešově zvaly příznivce a milovníky folkloru na oslavy 20. výročí založení Dětského folklorního souboru Benešáček, které se konaly 21. října 2000. Divadlo Na poště bylo doslova přeplněné. Práce souboru zanechává v lidech z Benešova a okolí trvalé kořeny, a tak příznivců bylo opravdu víc než rodičů účinkujících dětí.
Skutečnost, že děti, dnes již vlastně dospělí, a zejména tanečníci po vojenské službě, setrvávají v souboru, svědčí o poctivé a obětavé práci Jaroslavy Hockové, která vede soubor od jeho založení. Spolu s Alešem Suchomelem, vedoucím muziky, připravili koncert, kde na všech účinkujících bylo znát, s jakou vážností a pečlivostí k těmto oslavám přistupují. Od těch předškolních až po dospělé členy souboru. Však kolektivu přišli blahopřát jak zástupci města v čele se starostou panem Chromým, který ocenil práci s mládeží, tak i tehdejší předsedkyně Senátu Parlamentu ČR Libuše Benešová s poděkováním vedoucím souboru za uchovávání lidových tradic a přáním mnoha hezkých zážitků a úspěchů při činnosti Benešáčku. Hosté oslav, soubor Maguráčik ze Slovenska a Braband Bons z Holandska se přímo podílely na programu koncertu. Součástí oslav byly i koncerty v okolí, a to na zámku Jemniště a v Pyšelích. Dětem, a myslím, že nejen jim, bylo líto, že nepřišel nikdo z těch nejbližších, mezi které počítají především Folklorní sdružení ČR a Pražskou folklorní unii. Možná by se představitelé těchto organizací divili, jak si právě tyto osoby a jejich tváře z různých festivalů pamatují.
Jarko, Aleši, Benešáčku! Přeji Vám hodně zdraví, tvůrčích nápadů a elánu do dalších společných let s folklorem.

Milena Pitterová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.03.2001

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA