PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Notičky vydaly svoji první desku

Svoji první desku úspěšně vydala Dětská lidová muzika Notičky. Premiérové cédéčko, které dětská muzika natočila v samém závěru loňského roku, dostalo příznačný název Okolo Berounky.
Právě v malebném prostředí Berounky, konkrétně v městečku Řevnice u Prahy, jsou malí muzikanti z Notiček doma, a právě tady před dvěma lety muzika vznikla. Za tuto krátkou dobu si však Notičky dokázaly svým osobitým a živým stylem muzicírování získat řadu příznivců nejen ve svém kraji, ale i daleko za jeho hranicemi. Soubor uskutečnil již nespočet vystoupení, natáčel pro Českou televizi a společně s dětským tanečním souborem Klíček se zúčastnil řady mezinárodních festivalů a folklorních přehlídek.
Muzika, která čítá na dvacet malých muzikantů ve věku od 4 do 15 let, se však nezabývá pouze folklorem středních Čech. Velmi krásně a působivě totiž Notičky dovedou podat i písně z Čech jihozápadních i z Chodska. Ostatně z tohoto kraje také pochází vedoucí souboru Lenka Kolářová. Právě ona má bezesporu největší zásluhu na tom, že se děti během velmi krátké doby "vyhrály” na skutečně výbornou úroveň, ale také na tom, že je dokázala naučit lásce k lidové písničce.
Primáškou muziky je dvanáctiletá Barbora Kolářová, talentovaná houslistka a vítězka řady prestižních soutěží (mj. Remember Enescu, Kocianova houslová soutěž aj.). Její excelentní houslové výkony však ostatní mladí muzikanti i zpěváci neméně zdatně doplňují. Hudební režie se ujal Jindřich Kolář a mistrem zvuku byl Stanislav Sýkora.
Na první desce Notiček, kterou pokřtila Dagmar Pecková, se objevily jak písně známé - jako např. Já mám koně..., Kalamajka..., Pásla panenka páva... či Já jsem z Kutné Hory..., tak i písničky známé méně včetně chytlavé ústřední písně Okolo Berounky... V obou případech však v krásných a originálních úpravách, kterých se ujala vedoucí muziky Lenka Kolářová společně s Josefem Fialou a Antonínem Pechou.
Výsledkem společné práce, snažení i nadšení je pak bezmála šedesátiminutový hudební zážitek, která posluchače osloví nejen skutečně profesionálních provedením, ale zejména vyzařující radostí a dětskou opravdovostí.
Hudební nosič CD Okolo Berounky vydalo občanské sdružení Notičky Řevnice společně s agenturou RKM.

Pavla Kolářová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.03.2001

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA