PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Už sem obešel Svatobořice aj Mistřín

Spojené obce Svatobořice - Mistřín uvítaly letošní rok velkolepým muzikantským gestem - profilovým CD s názvem Už sem obešel Svatobořice aj Mistřín. I největší nezasvěcenec si může představit, že ne každý obyvatel této početné obce (3.600 obyvatel) mohl být vyslyšen.
Podle slov starosty Jiřího Kyněry dostaly příležitost první čtyři soubory - Dechová hudba Mistříňanka, Varmužova cimbálová muzika, Mužský pěvecký sbor a Smíšený chrámový sbor AMA. Nahrávky prvních tří byly pořízeny v srpnu loňského roku v brněnském rozhlase, pěvecký sbor natáčel své snímky za pomoci Tonstudia Rajchman v chrámu sv. Petra a Pavla v Polešovicích. O vydání nosiče se zasloužila a.s. Unistav, Český rozhlas Brno a Milan Horáček s firmou Zemní a stavební práce - Autodoprava Sudoměřice.
Svým standardním repertoárovým výběrem je CD určeno nejširší posluchačské obci, přináší potěšení všem, kdož milují slováckou píseň v té nejlepší interpretaci. Velkým příslibem do budoucnosti je chrámový sbor, vzniklý v roce 1992 a od roku 1994 nesoucí název Amatores musicae antiquae, v jehož provedení a pod vedením Petra Varmuži se s velkým zájmem veřejnosti setkala Svatobořická mše Václava Kaprála. Projekt, podporovaný starostou obce, lze v ostatních částech republiky jen závidět.

Marta Ulrychová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 27.10.2001 v 13:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA