PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

4. Mezinárodní folklorní festival ŠUMAVA

Ve dnech 21., 22. a 23.června se bude v Česticích a ve Strakonicích konat již počtvrté
4. Mezinárodní folklorní festival ŠUMAVA. Festival je významný tím, že umožňuje setkávání muzikantů z různých míst jihozápadních Čech a ze zahraničí. Přispívá k vzájemnému bližšímu poznávání hudební kultury našeho regionu i lidí navzájem. Veřejnost má možnost seznámit se s lidovou hudbou a s hudebními tradicemi regionu, s jejich vývojem.
Festivalu se pravidelně účastní místní soubory a soubory z nejbližšího okolí včetně dětských. Dále je pravidelně zván soubor z regionu jihozápadních Čech. Chybět v letošním ročníku nebude ani již tradiční zahraniční host. V minulých ročnících to byl např. soubor z Maďarska, pěvecký sbor z německého Heidelbergu či dudák z USA. Tentokrát je pozvána folklórní skupina Xistra ze španělské Galicie, která se představí písněmi a tanci z Galicie a též ze severního Portugalska.

Platnost obrázku vypršela.

Xistra
Festival účastníkům přibližuje také lidové tance a snaží se o aktivní zapojení publika při ukázkách a výuce lidových tanců z různých regionů v rámci večerního lidového bálu. Součástí festivalu je i společná bohoslužba, na níž zazní duchovní písně v podání zúčastněných souborů. Protože pro udržení tradice lidové hudby je důležitý dobrý vztah mladé generace k tomuto žánru, vystupují hudební skupiny v rámci festivalu i v ZŠ.
Ještě před zahájením festivalu vystoupý zahraniční host ve výchovných koncertech pro základní a střední školy ve strakonickém regionu. Festival bude zahájen v pátek 21.června ve Strakonicích v Hotelu Amber Bavor. Zahájení festivalu budou provázet dny španělské kuchyně.
V odpoledním koncertě se představí účastníci festivalu v sále Lidového domu v Česticích. Večer se již tradičně bude v tomtéž sále hrát k tanci na lidovém bále. V neděli dopoledne bude festival zakončen společnou bohoslužbou v čestickém kostele Stětí sv. Jana Křtitele, kde zazní duchovní písně a duchovní hudba v podání účastníků festivalu.
Festival pořádá občanské sdružení Pošumavská dudácká muzika ve spolupráci s Kulturním spolkem Čestice za podpory obce Čestice, Folklorního sdružením ČR a Španělského velvyslanectví v ČR.
Program :
Pátek 21.6.
20.00 hod - Amber hotel Bavor ve Strakonicích
- zahájení festivalu
- vystoupení skupin Xistra a Pošumavská dudácká muzika
- den španělské kuchyně v Amber hotelu Bavor ve Strakonicích

Sobota 22.6.
18.00 hod - sál Lidového domu v Česticích
- hlavní festivalový koncert

20.30 hod - sál Lidového domu v Česticích
- lidový bál s ukázkami tanců
- vstupné 50,-Kč
Účinkující soubory:
Notičky, Podlešáček a Podlešák z Čestic
Prácheňský soubor písní a tanců ze Strakonic
Haltravan z Klenčí
Xistra z Galicie
Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic


Neděle 23.6.
10.00 hod - kostel Stětí sv. Jana v Česticích
- bohoslužba s duchovními písněmi a duchovní hudbou v podání účastníků festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 28.05.2002 v 17:08 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA