PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Když se řekne folklor...

Autorka Michaela Benešová vás bude v tomto pořadu Českého rozhlasu v Českých Budějovicích pravidelně informovat o všem, co souvisí s folklorem. Poslouchat ho můžete každou neděli od 18:30 do 19:00 hod.
Ve dnech 31. května - 2. června 2002 se náves obce Kovářov v jižních Čechách rozezní tóny lidové hudby a rozkvete barvami jihočeských lidových krojů. Proběhne zde 7. ročník Jihočeského folklorního festivalu a Český rozhlas České Budějovice bude u toho!
Kovářov
Kovářov
Historie malebné obce Kovářov sahá do začátku 13. století. První písemná zmínka pochází z roku 1220 a z téže doby je i gotický kostel Všech svatých. Největší rozkvět obec zaznamenala v 17. a 18. století a z této doby také pochází většina místních kulturních památek. Pokud Kovářov navštívíte může obdivovat také několik krásných selských usedlostí, které se zde dochovaly. Obec Kovářov je ovšem vyhlášená i svým bohatým kulturním a společenským životem - v něm má své významné místo i Jihočeský folklorní festival, který se v obci každoročně od roku 1996 koná, vždy na přelomu května a června.
Jihočeský folklorní festival je třídenní regionální přehlídkou dětských i dospělých folklorních souborů, kam často navíc - jako hosté - přijíždějí i soubory z jiných etnografických oblastí ČR nebo ze zahraničí. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na vystoupení celkem 22 folklorních souborů. Chybět ovšem nebude ani Kovářovský jarmark, Historické hry kovářovské, Šermířská skupina Collegium 1570 a další doprovodné programy.
Kovářov
Kovářovan
Hlavním mediálním partnerem letošního Jihočeského folklorního festivalu se stal Český rozhlas České Budějovice. Pro naše posluchače proto v sobotu 1. června 2002 od 14 do 16 hod připravujeme pořad "Na lidovou notičku s Českým rozhlasem České Budějovice", který bude přímým přenosem z vystoupení na kovářovské návsi.

Hlavním pořadatelem festivalu: Folklorní soubor Kovářovan. Ve spolupráci s obcí Kovářov, Ústavem lidové kultury ve Strážnici (www.ulk-straznice.cz), Folklorním sdružením ČR (www.fos.cz).

Ředitelé festivalu: manželé Milan a Pavla Škochovi (e-mail: milan.skoch@worldonline.cz).

Kompletní program a veškeré informace o Jihočeském folklorním festivalu v Kovářově naleznete zde: www.pb.cz/alfa/kovarov.

Své připomínky a náměty k pořadu můžete psát na adresu: Český rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 1, 370 29 České Budějovice. (Obálku nezapomeňte označit heslem "Když se řekne folklor..."!) Nebo na e-mail: mbenesov@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 18:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA