PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jubilejní XX.DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2002

31. května a 1. června 2002 - Strážnice
Ve dnech 31. května a 1. června 2002 pořádají Ústav lidové kultury ve Strážnici a Město Strážnice jubilejní XX. ročník dětského folklorního festivalu DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2002. Poprvé se spolupořadatelem této akce stalo i Foklorní sdružení České republiky, a tento festival tak získal statut pozorovatele mezi čtyřiačtyřiceti festivaly, na jejichž organizaci se toto významné sdružení dětí a mládeže a největší občanské sdružení v oblasti kultury u nás plně nebo částečně podílí.
Festivalu se zúčastní půl druhé desítky nejlepších a nejzajímavějších souborů téměř ze všech regionů České republiky. Přípravě programů, jak bývá na strážnických akcích zvykem, byla věnována velká pozornost a lze se proto těšit na inspirativní a umělecky hodnotné pořady.
Po zahájení festivalu v pátek 31. května v 10:00 hod. bude v amfiteátru Zahrada následovat program Děti Slovácka s podtitulem Hrajeme si každý den. V podvečer, po slavnostním průvodu účastníků, který bude procházet ulicemi města od 16:30 hod., se opět v amfiteátru Zahrada v 18:00 hod. představí dětské lidové hudby v pořadu Muzikanti, hrajte. Od půl deváté večer se pak malí účastníci festivalu pobaví na hudební a taneční party, která, bude-li přát počasí, oživí Ostrůvek zámeckého parku.
Sobota 1. června 2002 bude zároveň Mezinárodním dnem dětí. A tak je pro všechny děti z řad účastníků i návštěvníků od 9:00 do .14:00 hod. připraveno ve strážnickém skanzenu zábavné dopoledne s řemeslnými dílnami a množstvím her a soutěží, nazvané "semaforovsky" Země je kulatá a místa je tu dost. Hlavním festivalovým pořadem ve 14:30 hod. v amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, nazvaným My umíme taky, který nabídne pestrou přehlídku dětského fokloru ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska, bude jubilejní XX. dětský folklorní festival DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2002 ukončen.
Přesto čeká na děti ze Strážnice a okolí ještě jedna zajímavá akce. V pondělí 3. června od 16:00 hod. pro ně bude promítán ve strážnickém kulturním domě zajímavý film z mezinárodního folklorního festivalu dechových muzik Zlín.
Vstup na všechny akce festivalu, včetně pondělní projekce, je zdarma, a tak se nabízí možnost navštívit v těchto dnech Strážnici např. v rámci školního výletu.
Podrobnější informace je možno zjistit na následujících internetových stránkách:
www.ulk-straznice.cz nebo www.straznice-město.cz.

Kontakt:

Jaromír Šašinka
Národní ústav lidové kultury
696 62 Strážnice
Česko (CZ)
e-mail: info@nulk.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 18:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA