PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

8. Mezinárodní folklorní festival FRÝDEK-MÍSTEK 2002

18. až 24. června 2002
Ve dnech 18. až 24. června 2002 se ve Frýdku-Místku uskuteční již 8. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek-Místek 2002. Festival pořádají Město Frýdek-Místek, Folklorní sdružení ČR a dětský folklorní soubor Ostravička ve spolupráci se Základní uměleckou školou Frýdek-Místek, Souborem lidových písní a tanců Ostravica, 7. Základní školou Frýdek Místek, referátem školství OkÚ Frýdek-Místek, Muzeem Beskyd Frýdek-Místek, VOŠ Goodwill Frýdek-Místek a Národním domem Frýdek-Místek. Osobní záštitu nad festivalem převzal hejtman Moravskoslezského kraje ing. Evžen Tošenovský. Mediálním patnerem akce je Český rozhlas.
Na festivalu budou v tomto roce účinkovat soubory z Ekvádoru, Polska, Ruska, Jugoslávie, Nizozemska, Slovenska a naše soubory z Plzně, Ostravy a Frýdku-Místku.
Oficiální zahájení festivalu a recepce proběhne ve středu 19. června 2002 v 18:30 hod. v ZUŠ na Hlavní ul. Čtvrtek bude věnován výchovným koncertům pro školy v kině P. Bezruče, odpoledne proběhne v sokolovně volejbalový turnaj účastníků a večer v 19:00 hod. koncert muzik zúčastněných souborů ve Frýdeckém zámku. Bohatý program je připraven na pátek a sobotu. Soubory se představí nejen na různých místech města a na Náměstí svobody, ale i v okolních hostitelských obcích. Slavnostní průvod městem bude vycházet od restaurace Jadran v sobotu v 9:00 hod. Také v neděli bude místecké Náměstí svobody dopoledne patřit hostům festivalu. V 16:00 hod. se pak v kině P. Bezruče uskuteční Gala koncert, po kterém bude v Národním domě následovat ve 20:00 hod. slavnostní ukončení festivalu a poté volná zábava účinkujících.
Organizátoři srdečně zvou všechny milovníky folkloru i zástupce sdělovacích prostředků.

Kontakt:

Eva Geryková
Habrová 2941
738 01 Frýdek-Místek
Česko (CZ)
tel: (+420) 558 418 313
(+420) 605 304 569
fax: (+420) 558 435 015

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.05.2002 v 19:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA