PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ROŽNOVSKÁ VALAŠKA 2002

Jubilejní X. Mezinárodní armádní folklorní festival, IV. Celoarmádní přehlídka skupin historického šermu, III. PRAMENY Armádní folklorní asociace - 48. nesoutěžní přehlídka souborů Folklorního sdružení ČR: 7. až 9. června 2002 - Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm
Ve dnech 7. až 9. června 2002 se ve Valašském muzeu v přírodě Rožnov pod Radhoštěm uskuteční jubilejní X. ročník Mezinárodního armádního folklorního festivalu ROŽNOVSKÁ VALAŠKA 2002. Již počtvrté se v rámci festivalu uskuteční také přehlídka skupin historického šermu (poprvé v roce 1999). Od roku 1998 se ve dvouletém cyklu jako jeho součást koná i nesoutěžní přehlídka folklorních souborů Armádní folklorní asociace PRAMENY, která tak obohatí program festivalu letos potřetí (z hlediska vyhlašovatele, kterým je Folklorní sdružení České republiky, se jedná již o 48. edici těchto motivačních přehlídek folklorní tvorby).
Festival pod záštitou předsedy Výboru pro obranu a bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Petra Nečase a velitele Pozemních sil Armády České republiky generálmajora Ing. Františka Hrabala pořádají Velitelství pozemních sil Armády České republiky, Centrum kultury Armády České republiky Vyškov, Město Rožnov pod Radhoštěm, Folklorní sdružení České republiky, Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ Brno a Armádní folklorní asociace. Již tradičními spolupořadateli jsou Obec Liptál a Dětské folklorní dny Liptál, nad jejichž letošním XV. ročníkem převzala záštitu náměstkyně ministra obrany Jaroslava Přibylová.
ROŽNOVSKÁ VALAŠKA se poprvé uskutečnila v roce 1993 po rozdělení československé federace a vzniku samostatné Armády České republiky. Každoročně se na ní představují soubory dětí i dospělých, pracujících při vojenských útvarech, školách a zařízeních, jejichž základním posláním je obohacování kulturního života vojsk a reprezentace armády na veřejnosti, ale i v zahraničí. Desátého ročníku se zúčastní 13 folklorních souborů, 5 šermířských skupin a 7 vojenských i civilních folklorních souborů ze Slovenska a Maďarska.
Letošním zlatým hřebem festivalového programu bude zajisté vystoupení hosta festivalu, světoznámého bratislavského souboru Lúčnica, který svým celovečerním pořadem ozdobí slavnostní zahájení jubilejního festivalu (pátek 7. června 2002 v 19:00 hod. v amfiteátru na Petřekově stráni ve Valašské dědině VMP), exhibice šermířských skupin (neděle 9. června 2002 ve 13:30 hod. v Dřevěném městečku VMP) a závěrečný gala program zúčastněných folklorních souborů (neděle 9. června 2002 v Komorním amfiteátru Dřevěného městečka VMP.
Podrobné aktuální informace o programu najdete na internetových stránkách www.army.cz nebo www.ezpravodaj.cz .

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.05.2002 v 18:04 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA