PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IX. Mezinárodní folklorní festival KLATOVY 2002

11. až 14. července 2002
Ve dnech 11. až 14. července 2002 pořádají Městské kulturní středidko Klatovy, Soubor písní a tanců Šumava, Klatovské folklorní sdružení Šumava, Folklorní sdružení České republiky, Regonální folklorní sdružení Plzeňska a Město Klatovy IX. Mezinárodní folklorní festival KLATOVY 2002, nad nímž převzali záštitu hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann a starosta města Klatovy Karel Mráz.
Devátého klatovského festivalu se zúčastní folklorní soubory a lidové hudby dětí i dospělých z Bulharska, Německa, Řecka Švédska, Turecka, USA a samozřejmě z České republiky.
Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Od čtvrtečního večera v Letním kině se zahraničními soubory až do nedělního odpoledne na klatovském náměstí s dětskými soubory a lidovými hudbami bude možno od rána do večera především na náměstí potkávat krojované členy jednotlivých souborů a reprezentanty zahraničních zemí a sledovat jejich umění v hudebních i tanečních programech. V pátek 12. července navíc také v Podhůrčí, Letním kině, na náměstí, v kostele sv. Vavřince, U Bílé věže, v Městském parku a ve Vrchlického sadech či v Kollárově ulici.
Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Festivalový gala program se uskuteční ve velkém sále klatovského kulturního domu v sobotu 13. července 2002 v 19:00 hod. A konečně v neděli 14. července v 10:00 hod. jistě přiláká i nefolklorní publikum pestrý slavnostní průvod městem s krátkými ukázkami písní a tanců.
Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Ke klatovskému festivalu neodlučně patří také tradiční klatovská pouť s lidovými výrobci a s bohatým krajovým občerstvením. A kdo zavítá v sobotu 13. července odpoledne na hrad Velhartice, může tam ve 14:30 shlédnout vystoupení nejatraktivnějších souborů, které budou na festivalu letos účinkovat.
Mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas.

Mgr. Viliam Dekan

Kontaktní adresa:

Denisa Valentová
Dukelská 228/11
399 01 Klatovy
Česko (CZ)
tel: (+420) 605 884 823

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

12.07.2002 v 14:16Petr

Rád bych ten program taky někde na Netu našel.


17.06.2002 v 09:14Spagetka

Mezinárodní folklorní festival v Klatovech je vždy velmi podařená akce se zajímavých programem,který se prolíná na mnoha místech ve městě.Jsem moc ráda,že něco takového se v našem městě děje a to nejen proto,že jsem členem souboru.


Zveřejněno 05.06.2002 v 19:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA