PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

EVA URBANOVÁ, PETER DVORSKÝ, ZPĚVÁČCI A SLÁVICI

21. a 22. září 2002 v Kongresovém centru Praha

Platnost obrázku vypršela.

P.Dvorský mezi hosty přehlídky Zpěváčci
Ve dnech 21. a 22. září 2002 se v Kongresovém centru Praha uskuteční dva zajímavé koncerty, které upoutají především milovníky zpěvu a lidového umění. Netradičně se na nich setkají pěvecké veličiny první kategorie - Eva Urbanová a Peter Dvorský - s těmi, které možná pěvecká kariéra teprve čeká: s vítězi celostátních přehlídek dětských zpěváků lidových písní v Česká a ve Slovenské republice v roce 2002, pořádaných pod názvy "Zpěváčci" a "Slávik Slovenska". Toto setkání účinkujících různých kategorií není náhodné. Mistr Peter Dvorský každoročně zaštiťuje uvedenou slovenskou soutěž a letos již po druhé převzal záštitu také nad celostátní přehlídkou zpěváčků, která se konala ve dnech 11. - 12. května ve Velkých Losinách. Po několikaleté spolupráci se pořadatelé obou soutěží dohodli na společné prezentaci nejlepších účastníků. Vloni se jejich společný koncert uskutečnil v Bratislavě a letos účastníky poprvé přivítá Praha.
První z koncertů "Zpěváček - Slávik" se koná v sobotu 21. září od 17,30 hod. v Malém sále Kongresového centra Praha. Vystoupí v něm po sedmi nejlepších z celostátních přehlídek ve Slovenské a v České republice s lidovými písněmi, se kterými se jich zúčastnili. Budou je doprovázet Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka a Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš Brno pod vedením Michala Gani.
Druhý koncert pod názvem "Eva Urbanová a Peter Dvorský zpěváčkům a slávikům" se koná v neděli 22. září 2002 v 19,30 hod. v Kongresovém sále Kongresového centra Praha. Eva Urbanová a Peter Dvorský se v něm představí s klasickým repertoárem za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK s dirigentem Rastislavem Štúrem. Hosty tohoto koncertu budou opět někteří z dětských zpěváků za doprovodu obou zmíněných orchestrů lidových nástrojů.
Pořadateli obou koncertů jsou Folklorní sdružení ČR, Kongresové centrum Praha, Park Praha 2002, Zpěváčci ČR a Slávik SR ve spolupráci s MŠMT ČR, MK ČR, Českým rozhlasem, Českou televizí, Magistrátem hl. města Prahy, Krajským úřadem Středočeského kraje a regionálními sdruženími FoS ČR. Koncerty se konají pod záštitou senátora Ivana Havlíčka a Mistra Petra Dvorského. Koncerty podporují CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sdružení Tradice ČR, Národné osvetové centrum Bratislava, a Folklórna únia na Slovensku.

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 26.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA