PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL IOV ŠUMPERK 2002

Ve dnech 15. - 19. srpna 2002 se koná v severomoravském okresním městě Šumperku XII. Mezinárodní folklorní festival I.O.V. V pěti festivalových dnech se občanům města Šumperka, ale i dalších obcí, představí 9 folklorních souborů ze zahraničí a 8 folklorních souborů z Čech a Moravy.
Brána festivalu bude otevřena ve čtvrtek 15.8.2002 v 16,00 hodin na pódiu u SOVY Celookresními dožínkami ve spolupráci se zemědělskými podniky okresu. V programu vystoupí folklorní soubory Markovice z Postřelmova, Senioři ze Šumperka a dětský folklorní soubor Moraváček ze Zábřeha na Moravě.
V pátek 16.8. v dopoledních i odpoledních hodinách se divákům představí na pódiu u SOVY svým programem folklorní soubory Turecka a Lotyšska, společně s ostatními zahraničními soubory pak vystoupí na hlavní scéně Letního divadla v pořadu "Vítejte u nás", který začíná v 18,00 hodin a končí velkým ohňostrojem.
Hlavním festivalovým dnem je sobota 17.8.2002. Po přijetí zástupců zúčastněných souborů na šumperské radnici následuje od 10,30 hodin na pěší zóně program Roztančená ulice. Na pódiu SOVA a v přilehlých parkových prostorách bude od 14,00 hodin probíhat - Řecký den - vystoupí zde dva zahraniční řecké soubory a dva řecké soubory, pracující na území České republiky. Předvedou lidové zvyky a obyčeje, budou tančit, zpívat a hrát řecké lidové písně a tance. Diváci budou mít ale také možnost ochutnat speciality řecké kuchyně.
V 18,00 hodin se divákům představí na hlavní scéně Letního divadla vybrané zahraniční a tuzemské folklorní soubory v pořadu "Až pudeš do světa, zastav se". Večer téhož dne bude v Domě kultury probíhat Veselice, na které budou mít účastníci možnost naučit se lidové tance všech zúčastněných zemí.
V neděli se ještě svým programem na pódiu u SOVY představí české a moravské folklorní soubory a celý festival uzavře koncert "Leť písničko, leť".
Zahraniční folklor budou na festivalu v Šumperku letos reprezentovat kolektivy ze Skotska, Portorika, Mexika, Japonska, Řecka, Turecka, Lotyšska a Slovenska. Moravský folklor zastupují soubory Markovice z Postřelmova, Senioři ze Šumperka, Pentla z Boršic a Moraváček ze Zábřeha na Moravě. Český folklor bude reprezentovat folklorní soubor Hadař z Červeného Kostelce.
Pořadateli festivalu jsou Sdružení přátel folkloru Severní Hané, Město Šumperk a Folklorní sdružení České republiky. Záštitu nad XII. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pan Petr Krill a hejtman Olomouckého kraje pan Jan Březina.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

20.08.2002 v 22:15Honza, severní Čechy

Taková je bohužel většina měst (městských úřadů). Papaláši se naparují nad svými "poddanými" a jen málokdy poděkují těm, co to celé zorganizují, zaplatí a odpracují. Ale s tím se asi musíme smířit, hlavou zeď neprorazíš...


19.08.2002 v 20:07Mik ze Šumperka

fstival byl nádherný, vadí mi jen, že se město Šumperk chlubí cizím peřím, o organizaci festivalu se v podstatě nestará, jen každoročně slibuje...


Zveřejněno 30.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA