PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

SETKÁNÍ S FOLKLÓREM

Hradec Králové a Hrádek u Nechanic 23.-24.8.2002
V Hradci Králové a na Hrádku u Nechanic se bude opět zpívat, tancovat a juchat při melodiích lidových písniček z různých koutů Evropy. Letos totiž se již počtrnácté uskuteční Folklórní festival s mezinárodní účastí SETKÁNÍ S FOLKLÓREM. Pořadatelem a organizátorem tohoto festivalu je královéhradecký soubor Kvítek, jehož zřizovatelem je Městský dům dětí a mládeže, spolupořadateli jsou Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Folklórní sdružení České republiky. Festival se koná za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury ČR, pod záštitou hejtmana královéhradeckého kraje Ing. Pavla Bradíka.

Platnost obrázku vypršela.

Pořadatelský soubor Kvítek z Hradce Králové
Na letošním ročníku festivalu se představí tyto soubory: Slovácký Podlužácký krůžek z Tvrdonic (budeme moci obdivovat jejich nádherné sváteční kroje), jistě pro nás středoevropany atraktivní soubor z města Ovar v Portugalsku, litevský soubor Gijele z Kaunasu, spřátelený soubor Zlatňanka ze Zlatých Moravců na Slovensku a domácí soubor Kvítek.
Chcete tyto soubory vidět a slyšet? Přijďte se tedy v pátek 23. srpna podívat na průvod všech zúčastněných souborů, který protančí městem od budovy Magistrátu až do Jiráskových sadů. Tam úderem 17. hodiny bude festival zahájen již tradiční znělkou "Vokolo Hradce". Budou-li se Vám soubory líbit, můžete s nimi pobýt ještě od 20. hodiny na pěší zóně. V sobotu bychom rádi našim hostům ukázali krásy historického Hradce a potom je pozvali na osvěžení do některé hospůdky na starém městě. Vy si v sobotu 24. srpna můžete udělat výlet na zámek Hrádek u Nechanic, kde budou soubory vystupovat se svým programem od 15. do 17. hodiny.

Platnost obrázku vypršela.

Z loňského ročníku
Doufejme, že festivalu bude přát počasí a že "mokré varianty": v Hradci Králové Medium na Moravském předměstí a druhý den Kulturní dům v Nechanicích zůstanou nevyužity.
Takže už víte, kam o víkendu v pátek 23.8. a v sobotu 24.8. za kulturou. Pořádající soubor Kvítek uvítá, když mu své dojmy z festivalu sdělíte. Třeba na adrese: http://www.volny.cz/kvitek.hk.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.08.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA