PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Malí zpěváčci si získali Prahu

Dvěma koncerty, uspořádanými pod záštitou Mistra Petera Dvorského, senátora Ivana Havlíčka a primátora Hl. města Prahy Igora Němce v sobotu 21. a v neděli 22. září 2002 Folklorním sdružením ČR za spolupráce Kongresového centra Praha, Parku Praha 2002 a představitelů soutěže Slávik Slovenska v pražském Kongresovém centru, vyvrcholila letošní spolupráce předních operních zpěváků Evy Urbanové a Petera Dvorského s pořadateli celostátních soutěží dětských zpěváků lidových písní v naší republice a na Slovensku.
Především nedělní večerní galakoncert za účasti desítek předních politiků, pracovníků ministerstev, představitelů Hl. města Prahy, podnikatelů i řadových návštěvníků vyzněl jako srdečná oslava krásy zpěvu a přirozenosti lidského hlasu. Nadšené diváky upoutala nejen vynikající podání obou operních pěvců, doprovázená Symfonickým orchestrem Hl. města Prahy FOK, ale především bezprostřední a přirozený přednes a poutavost dětského zpěvu v podání šesti předních dětských zpěváků lidových písní z obou spřátelených republik, jejichž skvělé výkony doprovázely přední lidové orchestry - Orchestru lidových uměleckých nástrojů Slovenského rozhlasu Bratislava a Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno.
Koncerty, uspořádané v rámci akcí věnovaných postiženým srpnovou povodní, přijala Praha srdečně a věříme, že se zde dětští zpěváčci spolu s operními pěvci a dalšími představiteli naší krásné a bohaté národní kultury nesetkali poprvé a naposledy.

František Synek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 30.09.2002

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA