PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

POLABSKÁ VONIČKA: VI. mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů "ŠEBKŮV NYMBURK 18.-20.10.2002"

S myšlenkou pořádat v Nymburce tento festival přišel na sklonku roku 1996 pan Ing. Oldřich Kusovský, dlouholetý vedoucí dětského folklorního souboru Šáteček. První ročník se uskutečnil na podzim v roce 1997. Festival se koná každoročně o víkendu v polovině října a je jediným festivalem v České republice, který se věnuje dětským školním folklorním souborům. Festival nese jméno folkloristy nymburského regionu Sváti Šebka.
Hlavním programovým dnem pro veřejnost je pátek 18. října. Dopoledne se uskuteční představení pro školní děti. V 19,30 pokračuje festivalový program Galavečerem všech účastníků v Hálkově městském divadle v Nymburce. Vystoupí na něm soubory z Lotyšska, Německa, Slovenska a 3 soubory z ČR. Sobotní den bude patřit již tradičně účinkujícím. V dopoledních hodinách, bude-li příznivé počasí, roztančí soubory nymburské náměstí. Odpoledne se pak ve tříhodinovém pořadu "Soubory souborům" mohou účinkující více navzájem poznat a v prostorách nymburského kulturního domu předvést svým folklorním kolegům svůj um. Neděle již patří pouze zahraničním souborům a domácímu Šátečku. Po společném výletě uskuteční soubory závěrečné vystoupení ve 14,00 hodin v Divadle Na kovárně v Poděbradech.
Účastníky letošního ročníku festivalu jsou dětské školní folklorní soubory:
  • Lužičanka - Bautzen (Německo)
  • Vieciems - Madaras (Lotyšsko)
  • Štvorlístok - Trenčianska Turná (Slovensko)
  • Hlotáček - Nová Lhota
  • Malý Beskyd - Zubří
  • Šáteček - ZŠ Semice - DDM Nymburk
Hlavním pořadatelem Polabské voničky je Městské kulturní středisko v Nymburce. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, soubor Šáteček ZŠ Semice a Dům dětí a mládeže Nymburk. Záštitu nad tímto ročníkem festivalu převzali místopředseda Vlády ČR pan Petr Mareš a starosta Města Nymburka pan Ladislav Kutík. Festival z největší části financuje Město Nymburk, přispívají Folklorní sdružení ČR, Krajský úřad pro Středočeský kraj a řada sponzorů.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

06.04.2005 v 15:25Šáteček

pan Kusovský byl velmi hodný a chápavý člověk!Moc si ho vážím! bývalá členka folklorního souboru Šáteček


Zveřejněno 14.10.2002 v 16:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA