PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Ples Sdružení "Tradice ČR" se vydařil.

V pátek 14. března 2003 se ve večerních hodinách na Slovanském ostrově v Paláci Žofín představilo svým prvním plesem Sdružení "Tradice ČR" a to za účasti více jak 300 set představitelů státní správy, sportu, kultury a podnikatelů.
Touto jeho první pražskou společenskou akcí Sdružení představilo svoji činnost a cíle a snažilo se přispět ke zviditelnění odkazu našich předků, znovuoživení, rozvoje a propagaci tradičních hodnot ČR.
Na začátku programu byly vyzvednuty osobnosti, které se zasadily o propagaci a prezentaci ČR doma i v zahraničí. Spoluorganizátory plesu byli Folklorní sdružení ČR, Český klub olympioniků, Správa českých center, BUSSMARK, VMP, Svaz pro hospodářskou a obchodní spolupráci a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Záštitu nad plesem převzal ministr kultury ČR pan Pavel Dostál, který se bohužel z vážných důvodů zúčastnit nemohl.
Celým večerem provázela moderátorka Tina Pletánková. V bohatém programu plesu vystoupili Orchestr Karla Vlacha, Petr Muk, Iveta Bartošová, Cimbálová muzika VUS Ondráš Brno, Domažlická dudácká muzika. Taneční ukázky doplnilo předtančení standardních tanců v podání TK Metronom a show v akrobatickém rock´n´rollu v podání čtyřnásobných mistrů světa (R. Kolb a R. Holuša s partnerkami). Návštěvníci plesu měli možnost shlédnout ukázky práce lidových řemeslníků a v závěru programu je čekala bohatá tombola.
K vidění byla také první ze série projektů multimediálních CD, které jsou věnovány zachování národních tradic jak folklórních (folklorní festival Liptál, koncert Zpěváčci), architektonických (Valašské muzeum v přírodě Rožnov p. R.), sportovních (běh Emila Zátopka) tak i gurmánských (pravá Valašská zabíjačka - speciality).

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Ples Sdružení Tradice ČR

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 19.03.2003 v 18:52 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA